Çağatay Odabaş Kişisel Sergisi

Tarihler: 19 Ocak 2010 Salı ~ 12 Şubat 2010 Cuma 19 Ocak-12 Şubat 2010

Yer: Galeri Selvin

Adres: Arnavutköy Dere Sok. No:3 Arnavutköy, Beşiktaş/İstanbul İstanbul

Telefon: 0 212.263 74 81

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Oca 19, 2010 ~ Şub 12, 2010

Genç kuşağın başarılı ve dikkat çeken isimlerinden olan Çağataş Odabaş’ın son dönem çalışmalarının yer aldığı kişisel sergisi 19 Ocak – 12 Şubat 2010 tarihleri arasında Galeri Selvin’de izleyicileri ile buluşacaktır.

1980 İstanbul doğumlu olan sanatçımız ,Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nden 2002 yılında mezun oldu , 2004 yılında “Görmek ve Resimlerle Konuşmak” isimli kitabı yayınlandı ve Devrim Erbil Çağdaş Sanat Müzesi koleksiyonuna bir yapıtı alındı.

11 kişisel sergi açan sanatçının pek çok özel kolesiyonda yapıtları yer almaktadır. Sanat eleştirmeni Özkan Eroğlu’nun, Çağatay Odabaş ve eserleri ile ilgili görüşü şöyledir;

Çağatay, elemanlarını oluşturma sürecinde karar mekânizmasına göre, saptamasını yaptığı elemanları sadece monte etmez, bu montajla da bunları, kendi kurduğu mekânlara yerleştirir. Bu yerleştirmeler sırasında kompozisyonlar açısından konumlandırmaların büyük önemi vardır; tabii grafizm içeren alanlardaki renklerin de. Burada devreye renk dili ve desen dili aynı anda girer ve izleyicinin zihnini çok açık şekilde meşgul eder. Bir anlamda Çağatay’ın amaçlarından biridir. Hatta bu amaç, resimlere verilen isimlerle beraber bir kaos da yaratır, bu kaostan elenip ortaya çıkan bazı karşıtlıklar da, genç sanatçı tarafından es geçilmez, kullanılır. Aslında Çağatay, kendi arındırmasını kendi argümanlarından yapmasını bilmiştir de diyebiliriz. Önce kendi ruhsal arındırmasını desen ve resimlerini bir “sinematografik” anlatım şeklinde ardı ardına patlatır. Bu patlamalar görünenler olurken, izleyici de bu patlamalara tanık olduğu an itibariyle bazı zihinsel patlamaları kendi de yaşar. Bu yaşananlar, her izleyici farklı yönlere götürür.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT