Can Dostlarımız

Tarihler: 21 Kasım 2013 Perşembe ~ 12 Aralık 2013 Perşembe

Yer: Akyol Art Center

Adres: Şakayık Sok. Desen Apt. No:17 Teşvikiye Şişli İstanbul

Telefon: 0212 231 61 50 - 0532 271 13 43

Web: http://http://www.akyolsanat.com

E Posta: akyolsanat@akyolsanat.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Kas 21, 2013 ~ Ara 12, 2013

Akyol Sanat Merkezi; “Can Dostlarımız” isimli resim sergisine ev sahipliği yapıyor. Sessiz dostlarımız… Dili olup sesi dilimize farklı gelen dostlarımız… Tüm canlılar arasında türü farklı olan canlarımız, insan türü dışında kalanların hayvan olarak adlandırıldığı dostlarımız…

Hayatlarımızın hep bir zamanlarında bir yerlerde bizimle birlikte varlar. Kimi bir kuş olup haber, kimi balık olup bereket, kısmet getiriyor. Kimi gökyüzünde sıralanıp kendilerini gösteriyorlar. Kimi hemen yanı başınızda beliriveriyor. Her zaman bizlerle candan, canınızdan bir parça rehberimiz olan can dostlarımız.

M.Ö.3000’li yıllara uzanan yaşamlarda yapılan resimlerde insanların yanında hayvan figürlerinin oluşu, insanın kendi türü dışındaki canlılarla olan dostluklarını gösteriyor. Günümüzde kendi türüyle barış içinde olmasının yanında diğer canlılarla da dost olunması gerektiğini eserleri ile dile getiren sanatçılar, geçmişten gelen dostluklarımızı gelecek zamanlara aktarmayı hedefliyor.

Sergide yer alan sanatçılar, çağdaşlaşma ve şehirlerde yaşamanın getirdiği doğayı gasp etme sonucu ortaya çıkan yapay doğalarda hayat bulmaya çalışan dostlarımızın olduğunu hatırlatırken, insan için kutsal olan doğanın tüm canlılar içinde aynı değerlere sahip olduğunu ve onların da olmaları gerektiği ortamlarda yaşamaları gerektiğini vurguluyorlar. Sergi 12 Aralık 2013 tarihine kadar Akyol Sanat Merkezi'nde izlenebilir.

Sergi sonunda elde edilen gelirin %30’u muhtaç hayvanlar yararına çalışmalar yürütmekte olan derneklere bağışlanacak ve Hayvanları Çaresizlikten ve İlgisizlikten Koruma Derneği (HAÇİKO) kurucularından ve hayvan hakları savunucularından sanatçı Ömür Gedik’e çalışmalarından dolayı plaket verilecektir.

Sergide yer alan sanatçılar
Nazan Akpınar
Ayla Akyol
Zerrin Çiğdemli Aner
Öznur Balcı
Yasemin Toydemir Balkan
Kamer Batıoğlu
Tankut Bilge
Seyit Mehmet Buçukoğlu
Canan Doğruer
Neşe Gümüşcüoğlu
Nihal Güres
Sedat Kumova
Eser Sarı
Nur Ulubil
Meryem Yüksel

Can Dostlarımız

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT