Cani Akerson - Dingonun Ahırı

Tarihler: 10 Aralık 2013 Salı ~ 28 Aralık 2013 Cumartesi

Yer: Bimisal Art - Design Gallery

Adres: Ahmet Fetgari Sok. No: 22 Tesvikiye Şişli İstanbul

Telefon: 0532 312 5769

Web: http://http://www.bimisal.net

E Posta: info@bimisal.net

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Ara 10, 2013 ~ Ara 28, 2013

Kapılarını 9 Kasım 2012 tarihinde “Bi-Başlangıç” adlı karma sergiyle açan “Bimisal* sanat ve tasarım” galerisi kendini "Fair & Green Art Ground" ifadesiyle sanatsal alışverişin çevreye duyarlı ve adil zemini olarak tanımlıyor. Tanıtım için basılı malzeme kullanmayan, sayısal ortamı kendini ve sanatçılarını anlatmak için etkili ve mutlak zemin olarak benimseyen galeri, böylelikle hem onbinlerce sayfalık kağıt israfını önlüyor hem de sanatçılarını büyük bir mali yükten kurtarıyor.

Mert Arslan ve Ateş Avus’un kurduğu Bimisal, küratörlüğünü Batu Duru’nun yaptığı, "Dingonun Ahırı" başlıklı 2013'ün son sergisiyle İstanbul sanat hayatındaki yerini sağlamlaştırmaya devam ediyor.

7 Aralık 2013 - 28 Aralık 2013 tarihleri arasında gezilebilecek sergi, "Dionysian Flaneur" Cani Akerson'un 20 suluboya, 2 litografi, 4 yağlı boya eserden ve ortak yapım bir kısa filmden oluşuyor.

Modern hayatın vitrin kadını istiridye içinde sunulan Afrodit olabilir, ama ancak bir fikri parazit olarak Perspephone ve Ariadne'nin gölgelerini kemirir.

Serginin merkezinde sanatçı tarafından kurgulanmış, aile geçmişini (1917-2013) yorumladığı bir "nadire kabinesi" bulunmakta. Çok kişisel gibi gözüken bu deneyim hepimize kendi nevrotik katarsizmimizi bulmayı teklif ediyor.

"Dingonun Ahırı" bir flaneurün gözünden, "modern" hayatlarımıza bakma şansı veriyor… ya da vermiyor. Siz yine de gelin.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT