Çetin Pireci - Dünden Yarına

Çetin Pireci - Dünden Yarına

Tarihler: 14 Eylül 2021 Salı ~ 05 Ekim 2021 Salı

Yer: artgalerim KARAKÖY

Adres: Müeyyedzade, Kemeraltı Cad. 11-K, Karaköy Beyoğlu İstanbul

Telefon: 0532 282 4923

Web: http://www.artgalerim.com

E Posta: info@artgalerim.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Eyl 14, 2021 ~ Eki 5, 2021

Dünden Yarına sergisindeki eserlerini “Sanat bir zaman makinesi gibidir, sanatçı ise zamanı sonsuzluğa sabitleyen mucittir.” mottosuyla çalışan Çetin Pireci, 14 Eylül – 5 Ekim tarihleri arasında Artgalerim’in Karaköy’deki yeni mekanında.

Sergi; geçmişin gizemli kapılarını aralayıp, bugüne kadar gelen ve tarihe mal olmuş eserlerin gelecekte farklı mecralarda oluşabilecek versiyonlarını merak edip, olası senaryolar üzerinden yeni yapıtlarla buluşmamızı sağlıyor. Bilinç akışı ile oluşan her bir yapıt, tarihi simgeleri yeni bir bakış açısıyla ele alıp kendine yabancılaştırmadan; geçmişe bir saygı duruşu ile yüzünü geleceğe dönüyor. Her biri hafızamıza kazınmış tuvallerdeki imgeler, dijital görüntü ile doğal olan arasında bir gerilim yaratıyor ve yarını kucaklıyor. Yoğun düşünsel altyapı sonrasında oluşan, emeğin kutsandığı, tuval üzerine uzun ve güçlü bir süreçle bütünleşen seri; Çetin Pireci’nin son üç yıllık çalışmalarını içeriyor. Sanatçının kişisel bakış açısı ile sanat tarihinden belli kilit taşlarına atıfta bulunan ve bize bir zaman makinesinde yolculuk vaat eden “Dünden Yarına” sergisi ile; hayal gücünüzün ve algılarınızın sınırlarını zorlayıp farklı bir deneyim yaşamaya davetlisiniz.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Biletino Etkinlikleri Çocuk Oyunları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT