Çınar Eslek - Bir de

Tarihler: 10 Kasım 2011 Perşembe ~ 25 Kasım 2011 Cuma

Yer: Pi Artworks Tophane

Adres: Boğazkesen Cad. No:76 34433 Tophane / Beyoğlu İstanbul İstanbul

Telefon: 0212 245 40 87

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Kas 10, 2011 ~ Kas 25, 2011

Çınar Eslek “Bir de” isimli solo sergisiyle 10 Kasım 2011 – 25 Aralık 2011 tarihleri arasında Pi Artworks Tophane’de! Resim ve fotoğraf işlerinin yanısıra bir video çalışmasını da içeren sergisinde Eslek, üreme ve çürüme gibi iki karşıt durumdan yola çıkıyor.

“(...) Eslek sergide yer alan resimlerinde üreme kavramını ele almakta. Üreme, Eslek’in resimlerinde yumurtalar ve bebek figürleriyle dile gelir. (...)

Eslek’in yumurta ve bebek figürleri nasıl ki yaşam ve diyalektik olarak kavranan zaman mefhumunu akla getiriyorsa, fotoğrafları da ölü, sabit ve diyalektik olmayan mekânların dışavurumudur. Çürümenin görselleştirildiği fotoğraflarında Eslek, yine ipuçlarından kaçınır; ne mekânın kendisine dair bir ipucu verir ne de o mekânı oluşturan nesnenin kimliğine dair. (...) Eslek’in fotoğraflarıyla kaydettiği bir “oluş”tur. Resimlerinde yumurta halinden yaşam haline geçişi temsil eden Eslek, fotoğraflarında yaşam halinden ölüme geçişi temsil eder. (...)

(...)İlk sergisinden bu yana beden, cinsiyet, kimlik kavramlarını kullanan Çınar Eslek, bu sergisinde de bu kavramlara zaman-mekân sorunsalı üzerinden yaklaşıyor.” (Burcu Pelvanoğlu, 2011, Çınar Eslek: Bir de)

Çınar Eslek 2006 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Resim Bölümü’nden mezun oldu ve Marmara Üniversitesi’nde yüksek lisans programını tamamladı. 2009 yılında Paris’te misafir sanatçı programına katılan sanatçı, burada ürettiği işlerini ilk olarak Nisan 2010’da Proje 4L Elgiz Çağdaş Sanat Müzesi’nde sergiledi. Pi Artworks’te 2008 yılında “Farkında Değilim”, 2009 yılında “Paralel Diyar” ve 2010 yılında “Dolayısıyla” adlı kişisel sergilerini açan Eslek, 2010 yılında Mardin Bienali’ne katıldı. Çınar Eslek’in eserleri İstanbul Modern’de hala devam etmekte olan “Tekinsiz Karşılaşmalar” sergisinde yer almaktadır.

Çınar Eslek’in Pi Artworks Tophane’de, 10 Kasım – 25 Aralık 2011 tarihleri arasında devam edecek olan “Bir de” adlı sergisi, Pazar hariç her gün 10:30-19:00 saatleri arasında gezilebilir.

Çınar Eslek - Bir de

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT