Connection – Bağlantı

Tarihler: 20 Aralık 2013 Cuma ~ 24 Ocak 2014 Cuma

Yer: Bozlu Art Project

Adres: Teşvikiye Cad. No:45/131 İsmet Apt. D:1 Şişli İstanbul

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Ara 20, 2013 ~ Oca 24, 2014

Küratörlüğünü Oğuz Erten’in yaptığı ve 10 Aralık 2013’te açılışı gerçekleşen “Connection – Bağlantı” isimli sergi, Bozlu Art Project Nişantaşı’nın ilk sergisi olma niteliği taşıyor.

1990’dan günümüze sağlık ve teknoloji alanında dinamik yapısıyla sürekli gelişerek büyüyen Bozlu Holding bünyesinde kurulan Bozlu Art Project, ilk sergisi “Connection – Bağlantı”da; Fahrünnisa Zeyd, Ferruh Başağa, Nejad Melih Devrim, Mübin Orhon, Adnan Çoker, Mehmet Güleryüz, Tomur Atagök, Nur Koçak, Güngör Taner, Utku Varlık, Halil Akdeniz, Balkan Naci İslimyeli, Bedri Baykam, Bubi, Kazım Karakaya, Tülay İçöz ve Volkan Diyaroğlu yapıtlarını farklı bir sergileme düzeni ile izleyiciye sunuyor.

Türk sanatının modern ve çağdaş çalışmalarından bir seçkinin sunulduğu sergide eserler, sanatçıların sanatsal yaşamları ile özdeşleşmiş eşyalar ile birlikte izleyici karşısına çıkıyor. Sanat eserine estetik ve maddi değerlerinden farklı bir gözle bakılabilmesi amaçlanan sergide yapıtlarla birlikte paletler, gömlekler, ayakkabılar, fırçalar, boya muhafaza kutuları ve sanatçının eserlerini oluşturmada kullandığı, eserlerin varoluş süreçlerine tanıklık etmiş eşyalar da ilk defa bir sergi mekanında izleyici karşısına çıkıyor.

Bozlu Art Project, Nişantaşı’nda kurulan yeni sanat mekânı ile var olan bakış açılarına hem sanatsal hem de sergileme pratikleri yönünden farklı bir yorum getirme yolunda düşünce üretip, sergileyerek kamuoyu ile paylaşmayı hedefleyen yapısıyla Türkiye Sanat Ortamı içerisinde yerini alacağı ilk sergisi 10 Aralık 2013– 24 Ocak 2014 tarihleri arasında izlenebilir.

Connection – Bağlantı

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT