Denizdeki Umut: Fenerler Sergisi

Denizdeki Umut: Fenerler Sergisi

Tarihler: 08 Nisan 2016 Cuma ~ 15 Mayıs 2016 Pazar

Yer: Rahmi M. Koç Müzesi

Adres: Keçeci Piri Mah. Hasköy Caddesi No: 5, Hasköy Beyoğlu İstanbul

Telefon: 0212 369 66 00 Dahili: 133

Faks: 0212 369 66 06

Web: http://www.rmk-museum.org.tr

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Nis 8, 2016 ~ May 15, 2016

Karikatürist Haslet Soyöz’ün yağlıboya tablolarından oluşan “Fenerler” sergisi 6 Nisan Çarşamba günü Rahmi M. Koç Müzesi’nde ziyarete açıldı.

Kırkıncı sanat yılını kutlayan Haslet Soyöz’ün 30 yağlıboya tablodan oluşan “Fenerler” sergisi Rahmi M. Koç Müzesi’nde sergilenmeye başladı. Türkiye’de yer alan lojmanlı deniz fenerlerinin ve gemilerin resmedildiği tablolar bir ay boyunca müzede meraklılarını bekliyor.

Çizgi sanatının her dalında çalışan ve özellikle karikatürleri ile tanınan ressam Haslet Soyöz, 4. kişisel sergisi olan “Fenerler” ile bir kere daha Rahmi M. Koç Müzesi’nde sanatseverlerle buluşuyor. Soyöz, daha önce sırasıyla 2003 yılında “Cennetin Gemileri”, 2007 yılında “Hava, Kara, Deniz Taşıtları” ve 2013 yılında ise “Delkos’tan Karaburun’a” resim sergilerini yine Rahmi M. Koç Müzesi’nde açmıştı.

Denizcilerin can dostu, tehlike çanı ve umut ışığı olan fenerlerin bir denizci edasıyla okunduğu sergide, Türkiye kıyılarında yer alan deniz fenerlerinin ve gemilerin farklı karakterlerini yansıtan 30 yağlıboya tablo yer alıyor.

Çizgi hikayeleri ile hem yurtiçi hem yurtdışında birçok ödül alan ressam Haslet Soyöz, “Fenerler” ile ilgili olarak şunları söyledi: “Sanat hayatımın kırkıncı yılını tamamlamış bulunuyorum. ‘Fenerler’ yağlıboya tablo yapmaya başladığımdan beri düşlediğim bir projeydi. Yaklaşık 10 yıllık bir proje. Hiçbir fener bir diğerine benzemez, hepsinin ayrı bir kişiliği var. Akıncı’dan başlayarak Yoros kıyısındaki deniz fenerlerine kadar her birinin farklılığını ve dalgalı denizleri resmetmeye çalıştım. Sayın Rahmi M. Koç himayesinde gerçekleşen sergim için ve sanata gösterdikleri yakınlıktan dolayı kendilerine sonsuz teşekkürlerimi sunmak isterim.”

Denizdeki Umut: Fenerler Sergisi

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT