Doğayı Kuşatan Şiirsellik - Hayrettin Sönmez

Doğayı Kuşatan Şiirsellik - Hayrettin Sönmez

Tarihler: 21 Kasım 2018 Çarşamba ~ 13 Aralık 2018 Perşembe

Yer: Galeri İdil

Adres: Valikonağı Cad.No:45-47 Nişantaşı Şişli İstanbul

Telefon: 0212 283 23 83

Web: http://www.galeriidil.com.tr

E Posta: info@galeriidil.com.tr

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Kas 21, 2018 ~ Ara 13, 2018

Ağırlıklı olarak kendini “peyzaj” ressamı olarak tanımlayan Sönmez’in resimleri: “Çağdaş sanat gelişmeleri ve yeni yönelişlerle birlikte, eski ustaların çalışmaları doğrultusunda olduğu kadar, her ressamın yaptığı gibi kendine has yorumuyla Anadolu ve İstanbul’dan yaptığı peysaj çalışmalarıyla yoluna devam etmektedir..” Hayrettin Sönmez’e göre, doğa yorumun kendisidir, sanatçının yorumu da görüp seçtiği komposizyonla birlikte renk anlayışı ve tekniğidir. Resim hissetmektir benim için ve konularımı oluşturan objelerle aramdaki duygu alışverişidir. İzleyenlerimin de aynı duygularla yaşamasını istiyorum resimlerimde… Doğa vazgeçilmezdir benim için, dilerim doğa tüketilemez…

Serginin isminde belirtildiği gibi gerçekten Sönmez’in yağlı boya tekniğiyle yaptığı resimlerinde doğanın şiirsel hazzını hissetmemek mümkün değildir,doğadan tuvallerine yansıyan her nesnenin şiirsel bir bütünlük ile ele alınması ve bu temayla yapılan resimlerde doğanın her karesinin doyumsuz armonisi ve düzeni izleyiciyi de şiirsel bir duyguyla kuşatıyor.Örnek vermek gerekirse; sanatçının resimlerinin herhangi bir yerinde kullandığı deve dikeninin bile tüm tuvalde yarattığı aurayı 21 Kasım - 13 Aralık tarihleri arasında Galeri İdil’deki sergisinde görmek mümkündür.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Festival Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT