Dönüşüm Karma Resim Sergisi

Tarihler: 26 Ocak 2013 Cumartesi ~ 25 Şubat 2013 Pazartesi

Yer: Deyim Sanat Galerisi

Adres: Şakayık Sk. Kamar Apt. No:47/1 Nişantaşı (Katotoparkı Sırası) Şişli İstanbul

Telefon: 0212 286 21 82 - 83

Faks: 0212 798 27 87

Web: http://http://www.deyim.com.tr

E Posta: info@deyim.com.tr

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Oca 26, 2013 ~ Şub 25, 2013

Doğa, insan ve kent arasındaki dönüşüm

Deyim Galeri 26 Ocak-25 Şubat 2013 tarihleri arasında Sinem Pehlivan, Oral Ünlü ve Nail Karahan isimli genç Türk sanatçılarına ev sahipliği yapıyor.

Dönüşüm sergisi üzerinde yaşadığımız dünyanın döngüsünü anlatır. Doğanın oluşumu ile insan, insanların varlığı ile de kentler ortaya çıkar. Döngü, kent unsurundan sonra tekrar başa döner. Dönüşümün yeniden başlamasının nedeni kentleşmenin etkisi ile doğaya duyulan özlemdir. İnsanoğlu kent ve doğa arasında git-geller yaşar. İnsansız bir kent ve doğa hayali kurulmaya başlanır.

Sanatçılardan Oral Ünlü çalışmalarındaki estetik anlayışının tek etkileyen şeyin doğa olduğunu belirtir. Sanatçı dönüşümün başlangıcı olarak kabul ettiğimiz doğadan, insanı değiştirerek dönüştürür. Bu dönüşüm tuvallerinde hikayeleşir. Ünlü, yaratma sürecinde doğa ve felsefesi, psikoloji ve sosyolojiyi referans olarak kullanır. Yapıtlarında renkler adeta ağaç dalları üzerinde kıvrılarak, dönerek dans eder.

Sinem Pehlivan kent ve insanın sürekli etkileşerek, birbirlerini şekillendirdiklerini gösterir çalışmalarında. Kent mi insanı biçimlendiriyor ? Bu şekillendirme nasıl oluyor? Pehlivan eserlerinde bu soruların cevabını bulmaya çalışır.

Nail Karahan da yapıtlarında kentleşme olgusunda insanı inceler. İnsanın yoksunluğuna gönderme yaparak, tuvallerinde kentleri insansızlaştırır. Karahan insanın olmadığı hayal kentler kurar.

Gelin biz de sanatçılar ile birlikte içinde bulunduğumuz bu “Dönüşüm”ü sorgulayalım.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT