Dünyadan Sanatçıların Bir Araya Geldiği Yeni Sergi Grand Art’ta Başlıyor

Dünyadan Sanatçıların Bir Araya Geldiği Yeni Sergi Grand Art’ta Başlıyor

Tarihler: 22 Mart 2023 Çarşamba ~ 30 Nisan 2023 Pazar

Yer: Grand Art

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Mar 22, 2023 ~ Nis 30, 2023

Grand Hyatt İstanbul, “Grand Art” kapsamında Arezo Khosroshahi ve Omid Beirag’ın eserlerinden oluşan sergiye ev sahipliği yapıyor. Kapudağ Gallery iş birliği ile hayata geçen ve güncel sanatta farklı uygulama biçimleri ile oluşturulmuş örnekleri bir araya getiren sergi, 30 Nisan’a kadar Grand Hyatt İstanbul’da sanatseverlerle buluşuyor.

Grand Hyatt İstanbul, çağdaş sanatı ve genç sanatçıların eserlerini, Grand Art platformunda sanatseverlerle buluşturmaya devam ediyor. Şehrin sanatından, kültüründen ve mimarisinden ilham alan tasarım detaylarıyla ön plana çıkan Grand Hyatt İstanbul, düzenlediği etkinliklerle sanatın nabzını tutuyor.

Türkiye’den ve dünyadan bugüne kadar pek çok sanatçının eserlerinin sergilendiği , “Grand Art”, mart ve nisan aylarında Kapudağ Gallery iş birliğinde İran asıllı Kanadalı sanatçı Arezo Khosroshahi ile İranlı genç sanatçı Omid Beirag’ın soyut eserlerine ev sahipliği yapıyor.

Arezo Khosroshahi, etkileyici fırça darbeleri ile sanatseverleri görsel bir yolculuğa çıkarırken, “Büyük Çekici / the Great Attractor” adını verdiği eserlerini şu sözlerle anlatıyor; “Evren hayatımızın yansımasıdır. Hareketsiz dururken hareket ettiğimizi fark etmeyiz. Büyük Çekici - The Great Attractor tarafından çekilip anlamadığımız şekillerde ve henüz tam olarak kavrayamadığımız bir şeye doğru ilerliyoruz. Bizi evrende çeken Büyük Çekici’yi göremeyiz. Bu sergi, çekimin nedenlerini göremeden ve anlayamadan, bize çekici gelen şeyin bir yansımasıdır.”

Tuval üzerine karışık teknikle soyut üretimler yapan sanatçı Omid Beirag ise Yaradılış /Creation ismini verdiği çalışmalarında varoluşun yokluktan doğduğu inancı ile hareket ediyor. Sanatı zihninde oluşan dilsel bir bilinç ve nitelik olarak tanımlayan Beirag, eserlerinin çıkış noktasını şu sözlerle betimliyor; “Sanat, renk ve imge dilinde gerçeklik biçiminde tezahür eder. Misyonu ise içerik ile kaliteyi görsel unsurlarla ifade etmek ve iletmektir. Soyut yaklaşım, bu kapsamda en iyi formatlardan biri olabilir, çünkü, basit bir şeyi ifade etmek için, basit bir dil ve tutarlı bir çeviri gereklidir.”

Yıl boyunca Türk ve uluslararası çapta tanınmış pek çok sanatçının eserlerine ev sahipliği yapan Grand Hyatt İstanbul, nisan sonuna dek bu özel sergiyi sanatseverlerin beğenisine sunuyor.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter İnstagram Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT