Düş Zamanı

Tarihler: 05 Mayıs 2009 Salı ~ 13 Haziran 2009 Cumartesi

Yer: Galeri 5

Adres: Beytulmalcı Sk. No:5 Kabataş - İstanbul İstanbul

Telefon: 0212 243 30 78

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr May 5, 2009 ~ Haz 13, 2009
SELİN MELEK AKTAN
“Düş Zamanı” Resim ve Heykel sergisi
05 mayıs – 13 haziran 2009

Selin Melek Aktan’ın tablo ve heykellerinden oluşan koleksiyonu 05 Mayıs 2009 tarihinden itibaren GALERİ 5’te sergilenmeye başlıyor.
05 Mayıs–06 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek İstanbul Konseptli sergi için Selin Melek Aktan;

“Küçük bir çocuk iken hep Kaf dağının ardındakileri merak ederdim. Büyüyünce uçan bir halıya binip üzerine yıldız tozu serpilmiş ülkelerinden içinden geçtim. Kimilerine kendi hayallerimden bıraktım, bazılarından da yeni düşler çaldım. Bir gün sıkılıp sihirli aynamı elime aldım.’’ Ayna ayna söyle bana bu dünyadaki en güzel yer neresi ‘’diye sordum. Zaten cevabını bildiğin soruları sorma diye fısıldadı yumuşak bir ses. Uçan halıma binip güneşin doğduğu yere düşlerimin başladığı bu ülkeye geri döndüm. Sihirli gözlüklerimi takarak aynadan yansıyanlara baktım. Üzerindeki tozu toprağı, silkeleyince gördüklerim beni hep gülümsetti. Dünyanın en eski düşler ülkesinde çeyiz sandığının içinden çıkanlarla resimlerimde ben de kendi masallarımı anlattım.
Haydi, şimdi düş zamanı.” dedi.

Selin Melek Aktan’ ın bugüne kadar çeşitli defalar Fransa, İsviçre, Avusturya, İtalya, Yunanistan Bulgaristan ve Amerika’da sergilediği,2009 yılında Museum of the Americas daimi koleksiyonuna alınan , Orientalpop art serisi 5 yıl süren yolculuğuna ara vererek başka ülkelere uçmadan önce İstanbul’ a döndü.

Galeri 5, bu koleksiyonla sizi Aktan’ın renkler, desenler, kuş tüyleri, sihirli aynalar ve taşlarla süslü dünyasında İstanbul üzerine bir düş görmeye davet ediyor.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT