Duygu Süzen - Echo

Tarihler: 04 Mayıs 2015 Pazartesi ~ 06 Haziran 2015 Cumartesi

Yer: Galeri Merkur

Adres: Mim Kemal Öke Cad. Erenler Apt. No: 12 D: 2 Nişantaşı Şişli İstanbul

Telefon: 0212 231 69 87

Faks: 0212 225 37 37

Web: http://http://www.galerimerkur.com

E Posta: galeri@galerimerkur.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr May 4, 2015 ~ Haz 6, 2015

Başarılı genç sanatçı Duygu Süzen mürekkep ve suluboya ile ürettiği büyük ebatlı kâğıt çalışmalarından oluşan “ECHO” adlı üçüncü kişisel sergisini 4 Mayıs Pazartesi günü MERKUR’de açıyor. Doğanın yankısını siyah ve beyazın tezatlığı üzerinden izleyiciye ulaştırmayı amaçlayan sergi 6 Haziran 2015 tarihine kadar izlenebilecek.

Sanatçı sergide yer alan işleri hakkında:

“Kişisel deneyimlerle birlikte, doğanın var olan biçimlerini yeniden kurgulama dürtüsü, bize “öteki” olarak aşina olduğumuz bir dünyaya girme olanağı tanır. İzleyici bu dünyaya dâhil de olabilir, kendini keşfetmek ve yansıtmak için bir rolü de üstlenebilir. Seçilen imgelerin ya da kurgulanan görsellerin denizinde zihin serbestçe dolaşabilir. Yeryüzü engindir, yapraklar boşluğa uzanır, bulutlar sislerin karanlık sırlarını çözer, doğa ise baş döndürücüdür, kutsaldır, aynı zamanda intikamcıdır…

Kimi zaman biçimler bozulur, kimi zamansa tekrarlanır. Sesin bir yere çarpıp geri dönmesiyle oluşan eko gibi, seçilen bazı görüntüler doğanın bir yankısı gibidir. Öz-yaşamsal mekânlardan toplanan bu görüntüler, dağ ve suya benzetilen fırça ve mürekkebin işbirliğiyle, yin ve yang’ın bütünlük ve birliktelik ilkesini esas alır. Siyah/beyaz’ın kontrastlığıyla, güçlü duyguları harekete geçirerek izleyiciyi resme odaklamayı amaç edinir.”
Duygu Süzen

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT