Ellerine Bak

Tarihler: 15 Haziran 2011 Çarşamba ~ 20 Temmuz 2011 Çarşamba

Yer: Pg Art Gallery

Adres: Boğazkesen Cd. No: 76/B Tophane İstanbul İstanbul

Telefon: 0212 252 80 00

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Haz 15, 2011 ~ Tem 20, 2011

Pg Art Gallery’de, farklı disiplinlerde çalışan yedi sanatçı, üreten ve değiştiren insanın serüvenine dair öyküler anlatıyorlar.

İnsan, ne zaman insan olmuştur? Düşünmeye, söz söylemeye, yaratmaya ve değiştirmeye ne zaman, nasıl başlamıştır?

İnsanlaşmanın başlatıcısıdır ‘el’. Ellerini kullanmaya başlayan insan, üretmeye ve dönüştürmeye başlamış, zamanla başkalaşan beyni sayesinde de artık ‘şey’leri olduğu gibi göremez olmuştur. Önceleri sadece gördüğü gibi düşünürken, giderek sınırlarını yok etmiş, düşlerini gerçekleştirmiş, doğaya müdahale ederek ona üstünlük sağlamıştır. Elini kullanan insanın usu ve bilinci özgürlüğe kavuşmuştur; o, doğanın belirlenimlerini aşan ve doğayı değiştirendir artık.

Ayşegül Süter, Burak Bedenlier, Burcu Aksoy, Can Ertaş, Didem Ünlü, Gonca Sezer, Jerome Symons ve Shiri Shamir ‘el’i görsel ve kavramsal boyutta işlerine dahil ederken, insanın psikolojik ve sosyolojik varlıksallığına da değiniyorlar. Her biri kendi özgün dilleri üzerinden, ‘müdahale eden’ ve ‘değiştiren’ insanın öykülerini anlatıyorlar.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT