Emin Mete Erdoğan - Entroforming

Tarihler: 15 Ekim 2015 Perşembe ~ 14 Kasım 2015 Cumartesi

Yer: X-ist

Adres: Abdi İpekçi Cad. Kaşıkçıoğlu Apt. No:42 D:2 Nişantaşı Şişli İstanbul

Telefon: 0212 291 77 84

Faks: 0212 343 69 35

Web: http://http://www.artxist.com

E Posta: info@artxist.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Eki 15, 2015 ~ Kas 14, 2015

x-ist 15 Ekim – 14 Kasım, 2015 tarihleri arasında Emin Mete Erdoğan’ın “Entroforming” başlıklı kişisel sergisine ev sahipliği yapıyor.

Klasik resim tekniği ile teknik resmi birleştirerek çağdaş desenler üreten Emin Mete Erdoğan, bugüne kadar form, boşluk, mekan ve bunların birbiriyle ilişkilerine odaklandı. Belirsiz mekanların ve bina-makina karışımı yapıların eskizlerinden yola çıkarak birbirine sarılan ağlardan oluşan kağıt, aluminyum ya da tuval üzerine işler üretti. 15 Ekim’de açılacak x-ist’teki ilk kişisel sergisi “Entroforming”de ise organik ile inorganik olanı birleştirerek yeni bir dünyanın kuruluş hikayesini konu alıyor.

“Düzenin şekillendirilmesi” olarak çevirdiği “Entroforming” serisinde sanatçı, makine ve bitki formlarının ince ayrıntılarla iç içe geçip tüm yüzeyleri kapladığı iç ve dış mekanlar yaratıyor. Bağlamlarından koparılmış ama bu dünyayı çağrıştıran sahnelerde hem bitkiler, hem de makinalar, kimliklerini yitirerek sanki dış bir güç ya da üstün bir zeka tarafından bugünkü insanın ait olamayacağı bir dünyaya evriliyor.

Bilimsel ve teknolojik gelişmeleri yakından takip eden, bu nedenle de kurguladığı dünyayı aslında gerçeğinden çok da uzakta konumlandırmayan Emin Mete Erdoğan “Entroforming” sahnelerini şöyle anlatıyor:

“Artık bitkiler bitkimsiye, makineler de makinamsıya dönüşmüş ve birbirlerine karışarak bir bilgi havuzunda düzenin parçaları olarak gözüküyorlar. tüm bu imgelerin ayrıntılarında piksel piksel kodlanmış bir bilgiye dönüşüyorlar. Bu yeni kurulan dünyada saf bilginin akışını ve dönüşmesine olanak sağlayan ilişkileri göz önüne seriyorum. Sanki hepsi gizli ve büyük bir amaç için birleşmiş…”

“Entroforming”i 14 Kasım’a kadar x-ist’te görebilirsiniz.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT