Emre Senan - Yahşibey Tasarım Çalışmaları

Emre Senan - Yahşibey Tasarım Çalışmaları

Tarihler: 19 Şubat 2018 Pazartesi ~ 23 Mart 2018 Cuma

Yer: Studio-X İstanbul

Adres: Pürtelaş Hasan Efendi Mah., Meclis-i Mebusan Cad No:35 Beyoğlu İstanbul

Telefon: 0212 292 07 47

Web: http://www.studio-xistanbul.org/tr/

E Posta: studioxistanbul@columbia.edu

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Şub 19, 2018 ~ Mar 23, 2018

Kâr amacı gütmeyen Emre Senan Tasarım Vakfı (ESTV), 10 yıldır sürdürdüğü Yahşibey Tasarım Çalışmaları girişiminin 10. yılını 15 Şubat 2018’de Studio-X Istanbul’da açılacak bir sergi ile kutluyor. Sergiyle eş zamanlı olarak vakfın 2. kitabı olan “İkinci 20 Kitabı”nın da sunumu gerçekleştirilecek.

Emre Senan ve Prof. Ayşegül İzer tarafından kurulmuş olan ESTV, bu sergiyle kamuya geride bıraktığı 10 yılın hesabını veriyor. Sergide izleyicilere 10 yıl boyunca yapılan 40 tasarım çalışmasının sonuçları, katılan tasarımcılar, yaşananlar, edinilen eğitim deneyimleri aktarılacak.

Her yaz İzmir’in Dikili ilçesine bağlı Yahşibey Köyü’nde, mimar Nevzat Sayın’ın tasarladığı proje evinde çalışan ESTV, bugüne kadar 15’er günlük 40 tasarım çalışması gerçekleştirdi. Tasarım çalışmalarına 10 yıl boyunca 60’ın üzerinde proje lideri, 420’nin üzerinde öğrenci katıldı. Katılımcıların yarısından fazlası yurtdışından geldi. Katılımcıların hiçbir ücret ödemediği projede bugüne kadar 600 iş günü çalışıldı. Çalışma sonuçlarını öncelikle her dönemin sonunda köy halkına sunan ESTV, ayrıca iki dilli sunumlarını kendi web sitesinde (yahsiworkshops.com) kamuya da açıyor ve her 20 çalışmada bir, yeni bir kitapta sunumları topluyor. Sergiyle birlikte sunulacak, Mas Matbaa tarafından basılan 672 sayfalık “İkinci 20 Kitabı” ise 40. tasarım çalışması sırasında öğrencilerle birlikte tasarlandı.

Sergi süresince, Yahşibey Tasarım Çalışmaları’nın ikinci 10 yılının tartışıldığı bir arama toplantısı ve tasarım eğitiminin geleceğinin tartışıldığı bir panel düzenlenecek. Sergi ziyaretçilerinin daha zengin bir sergi deneyimi için akıllı telefonlarında bir QR Code tarayıcısı bulundurmalarında fayda var.

Tasarımla, yöreyle, yeni dostluklarla harmanlanmış bu 10 yılın çıktıları, 23 Mart’a kadar Studio-X Istanbul’da görülebilir.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT