Engravist - Uluslararası İstanbul Gravürleri Sergisi

Engravist - Uluslararası İstanbul Gravürleri Sergisi

Tarihler: 23 Mayıs 2016 Pazartesi ~ 05 Haziran 2016 Pazar

Yer: Beyoğlu Belediyesi Başkanlık Binası

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr May 23, 2016 ~ Haz 5, 2016

Beyoğlu Belediyesi Başkanlık Binası Sergi Salonu, 20 Mayıs - 5 Haziran 2016 tarihleri arasında Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat ve Tasarım fakültesi tarafından düzenlenen 'Engravist' Uluslararası İstanbul Gravürleri sergisine ev sahipliği yapıyor!

'Engravist' Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat ve Tasarım fakültesinin ev sahipliğinde, Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluğu Başkanlığı’nca desteklenen bir “Günümüz gravürleriyle İstanbul” projesidir. İstanbul’un sahip olduğu köklü kültürel mirası ön plana çıkarmak amacıyla “İstanbul” temalı Uluslararası 'Engravist' Gravür Çalıştayı ve Sergisi, Türkiye ve Balkanlar ve diğer akraba topluluklar arasında gerçekleştirilmişti. Özellikle günümüz İstanbul gravürlerinin üretilmesini sağlamak amacıyla Uluslararası 'Engravist' İstanbul Baskıresim Etkinlikleri olarak 28 Şubat- 4 Mart 2016 tarihlerinde İstanbul'da Yıldız Teknik Üniversitesi Baskıresim atölyelerinde gerçekleştirilmiştir.

Sempozyum, çalıştay ve sergi olarak düzenlenen etkinlikler kapsamında İstanbul'un sahip olduğu köklü kültürel miras paylaşılmış ve çok sayıda "İstanbul" temalı günümüz İstanbul gravürünün üretilmesi sağlanmıştır. Etkinlikler tüm ulusal ve uluslararası katılımcılara açık bir şekilde gerçekleştirilmiştir. 29 Şubat ve 1 Mart günlerinde gerçekleşen sempozyum programında "Geçmişten Günümüze İstanbul Gravürleri" ele alınmış ve burada 30 bildiri sunulmuştur. Akademisyenler ve Sanat ve Tasarım Fakültesi öğrencileri tarafından büyük ilgi gören etkinlik, 29 Şubat - 3 Mart günleri arasında 4 gün boyunca devam eden çalıştay programına 5 ülkeden 12 yabancı toplam 70 sanatçı katılmıştır. Etkinlik kapsamında üretilen 107 eser sergilemeye değer bulunmuştur.

Ulusal ve uluslararası katılımcılar arasındaki iletişimin güçlendirilmesine, bilgi ve tecrübe paylaşımının artırılmasına katkı sağlayan Engravist Uluslarararası İstanbul Baskıresim Etkinlikleri sanat camiasında, sosyal medyada önemli bir yankı bulmuştur. Etkinliklerle ilgili yüzlerce fotoğraf paylaşılmış, katılımcılar arasında büyük bir sinerji oluşturmuştur.

Geleneksel olarak tekrarlanması planlanan uluslararası ‘ENGRAVİST’ etkinliğinden çıkan eserlerden bir seçki Mehmet Emin KAHRAMAN’ın küratörlüğünde, Beyoğlu Belediyesi Başkanlık Binası Sergi Salonu'nda, 20 Mayıs - 5 Haziran 2016 tarihleri arasında sergilenecektir.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT