Ersan Deveci - Mutlu Son

Ersan Deveci - Mutlu Son

Tarihler: 03 Aralık 2015 Perşembe ~ 24 Aralık 2015 Perşembe

Yer: Galeri Merkur

Adres: Mim Kemal Öke Cad. Erenler Apt. No: 12 D: 2 Nişantaşı Şişli İstanbul

Telefon: 0212 231 69 87

Faks: 0212 225 37 37

Web: http://www.galerimerkur.com

E Posta: galeri@galerimerkur.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Ara 3, 2015 ~ Ara 24, 2015

Çalışmalarında farklı malzeme ve teknikleri bir arada kullanan Ersan Deveci 3-24 Aralık 2015 tarihleri arasında MERKUR’de sanatseverlerle buluşuyor.

Genelde işlerine kitle kültüründe aşina olduğumuz objeleri, çeşitli araç ve gereçleri konu eden sanatçı; bunları zamanın ruhunu yansıtan birer etnografik nesne olarak görüp, sanatsal ifadesinin aracı yapar. “Mutlu Son” isimli bu sergisinde ise; gündelik hayatta yoğun olarak kullandığımız tüketim nesnelerinin buluntu ve atık hallerine odaklanır. Kurulu düzenin görünmeyen motivasyonu olan daima Mutlu Son! ile biten sonsuz tüketim arzularımızın özünde bir aldatmaca olduğuna inanır ve bu noktada ezilmiş içecek kutularını sergide bir eğretileme olarak kullanır.

Bir resimde aranan espas duygusu, sanatçının işlerinde bilinçli olarak yer almaz. Deveci, işlerinde reklam materyalleri kullanarak benzer tüketim ürünlerini tek tip reklam panosu formatında sergiliyor. Aynılığın ve tekdüzeliğin hissedildiği eserlerde, espasın eksikliği reklam estetiğine hizmet etmekte. Sanatçı resimlerinde buluntu nesneleri, yine onları beğeneceğimiz bir forma sokarak yeniden bize sunuyor. Oysa reklamı yapılan bu objeler çevreye giderek yaydığımız çöplerdir. Formun ve malzemenin estetiği ile içeriğin sevimsizliği kendi içinde bir tezatlık oluşturur, doğal olanla yapay olanı ters yüz eder ve izleyicinin beklentilerini boşa çıkarır.

Bu sergide sanatçı “mutlu son” söylemini bir yandan reklam stratejisi sloganı olarak kullanırken, öte yandan tükettiklerimizle mutlu sona ne denli yaklaştığımızı da hatırlatmak ister.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT