Ersan Deveci, Pınar Du Pre ve Ozan Oganer

Tarihler: 21 Ocak 2013 Pazartesi ~ 09 Şubat 2013 Cumartesi

Yer: Gallery Linart

Adres: Abdi İpekçi Cad. Gülen Apt. No:24/4 Nişantaşı Şişli İstanbul

Telefon: 0212 247 47 29

Web: http://http://www.g-linart.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Oca 21, 2013 ~ Şub 9, 2013

Gallery LiNART’ın ev sahipliği yaptığı karma sergi yoğun ilgi görmeye devam ediyor! Ersan Deveci, Pınar Du Pre ve Ozan Oganer’in eserlerinin yer aldığı “Üç Teknik - Üç Sanatçı” adlı sergi, 9 Şubat 2013 tarihine kadar modern sanat tutkunlarını bir araya getirmeye devam ediyor.

Çalışmalarını, askeri geçmişinden hareketle şekillendiren Ersan Deveci eserlerinde; militarizm algısını kişisel ve toplumsal bellek bağlamında irdelerken, söylemini alışılageldik politik göndermelerin dışında, sembolleştirmelerden uzak, tamamen plastik anlatımın gücünü kullanarak görünür kılıyor. Aynı zamanda Ersan Deveci; savaş araçlarının gerçek amacını tam olarak bilmeksizin, onlara hayranlık duyan bir çocuğun bakış açısı ile birer düş ve oyun nesnesine dönüştürerek sanatseverlere sunuyor. Alüminyum kompozit yüzeylere boya tabancası ile çalışan ve enamel boya üzerine epoksi uygulayarak eserlerine rölyef etkisi kazandıran sanatçının, çalışmalarında kullandığı endüstriyel malzemeler, eserlerin içeriği ile paralellik oluşturuyor.

Pınar Du Pre’nin resimleri; günlük hayatımızın dokunulabilir gerçekliğinin, dünyadaki her şey gibi yanıltıcı bir şekilde, sanal olduğunu göstermeyi hedefliyor. Bilimsel bulgulara göre beyinlerimizin, “dış dünyayı” her seferinde plastik gibi şekillendirdiğini ve bu dünyanın bize “gerçek” gibi geldiğini belirten Pınar Du Pre; tekniğiyle bu “gerçeğin” bir yanılgı olduğunu anlatmaya çalışıyor. Sanatçının, eserlerinde kullandığı dijital sanatlar, algımızın sanallığını yansıtırken; akrilik, varak ve “epoxy” gibi klasik sanat araçları da, gerçekliğimizin yaratılmış ve dokunulabilir tarafını yansıtıyor.

Ozan Oganer; bambaşka bir tarzla sanatseverlerin karşısına çıkıyor ve heykel sanatına, dantel, iğne oyası gibi yapım süreci meşakkatli aynı zamanda kadınların el izlerini taşıyan dekoratif bir malzeme kazandırıyor. Ozan Oganer; Türk toplumunda, sosyo- kültürel hayatta önemli bir yer tutan, geleneksel bir algıya sahip, sembolik anlamlar taşıyan danteli; bu sergide ölümle yaşam temalarını vurgulamak için kullanıyor. Kaybettiğimiz değerlere önem verilmesi gerektiğini ifade eden sanatçı, çalışmalarında “ölüm ve koruma” içgüdüsüne göndermeler yapıyor.

Gallery LiNART’ın birbirinden farklı eserleri bir araya getirdiği ‘‘Üç Teknik - Üç Sanatçı’’ adlı karma sergisi; 9 Şubat 2013 tarihine kadar sanatseverler tarafından görülebilir.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT