Esra Carus - Direnmeden Kırılmak

Esra Carus - Direnmeden Kırılmak

Tarihler: 07 Şubat 2018 Çarşamba ~ 04 Mart 2018 Pazar

Yer: Galeri Selvin

Adres: Dere Sok. No.3 Arnavutköy Beşiktaş İstanbul

Telefon: 0212 263 74 81

Faks: 0212 263 74 82

Web: http://www.galeriselvin.com

E Posta: selvincg@gmail.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Şub 7, 2018 ~ Mar 4, 2018

Direnmeden Kırılmak, siyahi mücadelede şiddetsiz direnişin sembolü olmuş, dinlemekten haz aldığım caz müzisyenlerinin bir seri portresinden oluşmaktadır.

Irkçılık, milliyetçilik, mezhepçilik gibi politik metaların etki alanını düşünce ve sanatla kırmak; baskı ve şiddete karşı, direnişi estetize ederek yanıt vermek üzere tutarlılık ve süreklilik isteyen bir yol arayışındayım. Akla, kalbe, vicdana ulaşan bir dil kurmak gerekli ve Caz müziği, Afro-Amerikalıların başardığı bir direniş modelidir.

Kullandığım kağıt ve porselen malzemeler “direnmek” ve “kır-ıl-mak” fiillerinin metaforu olarak 150 yıllık bir mücadeleden öğreneceklerimiz olduğunu düşünmeye zorlasın isterim.

Esra Carus'un "Direnmeden Kırılmak" ismini verdiği sergisi 7 Şubat- 4 Mart tarihleri arasında Galeri Selvin'de izlenebilir.

Esra Carus 1992 yılında Mimar Sinan Üniversitesi, Seramik ve Cam Bölümü’nden mezun oldu. 1992-1993 yılları arasında Milliyet Aydın Kitaplar, Büyük Larousse Ansiklopedisi yayın kurulunda çalıştı.

2008 yılı 11. Ulusal Mimarlık Ödülleri, Başarı Ödülü/ Cihangir’in Çocukları, 1992 yılı "Vedat Ar” Seramik Yarışması II.’lik Ödülü ve 1991 yılı "İsmail Hakkı Orgar” Seramik Yarışması III.’lük Ödüllerine sahip olan sanatçı, sanat üretiminin yanısıra 1991-2007 yılları arasında kendi stüdyosunda grafik tasarımı ve sanat yönetmenliği yaptı.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT