Eşref Yıldırım ve `Gelin`

Tarihler: 29 Nisan 2009 Çarşamba ~ 22 Mayıs 2009 Cuma

Yer: Tevfik İhtiyar Sanat Galerisi

Adres: Valikonağı Cad. No. 77/3 Nişantaşı İstanbul

Telefon: 0212 224 74 31

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Nis 29, 2009 ~ May 22, 2009
EŞREF YILDIRIM VE “GELİN” SERGİSİ 29 NİSAN – 22 MAYIS 2009 TARİHLERİ ARASINDA TEVFİK İHTİYAR SANAT GALERİSİ’NDE

2009 yılında gerçekleştirdiği son çalışmalarından oluşan ve yaklaşık 20 adet eserinin yer aldığı “Gelin” sergisi sanatseverlerle 29 Nisan’ da buluşuyor!..

BOŞ BİR TUVAL GİBİ: ``gelin``...
Herhangi bir çizgisel hareketin gitmek mi yoksa gelmek mi olduğu, hareket edenin değil, duranın konumuyla ilgilidir. Siz sadece hareket edensinizdir ve sonuçta herhangi bir yere gitmiş olmazsınız, çünkü zaten artık oraya gelmişsinizdir. Gitmek, çoğunlukla bir gelecek planı olarak havada asılı kalır, gidiyorum derken bile...

``Gelin``, hem ağlayıp hem gidendir, boş bir kağıt, boş bir tuval gibi beyaz gelir. Bizler o ``gelin``in, o şaşkınlığın, atılmışlığın, o umudun, şanslıysak da o aşkın çocuklarıyız. Buradaki diğerleri gibi ve onların kurallarına göre davranmak zorunda olan, onların arasına atılan... Tam olarak şimdi ve buradaki varlığımızın parçalanmışlığı, o geçmişin katmanlarıyla özdeştir -yani, belki de öyledir.- Bu resimleri yapma eylemi de -resim yapma kaygısından başka- bu parçaları o katmanlarda arama ve onları yüzleştirme çabasından öte değildir.

Resim, çoktan gitmiş oldukları için burada kalıyormuş gibi yapmak zorunda olanların, boşluktaki izlerinin toplamından oluşur. ``Gelin``, burada durmayı marifet sayanların bu birikmiş yokluğa bir kez olsun bakabilmeleri için bir çağrıdır belki...


istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT