Fatih Sarmanlı - Soyuta Karşı...

Tarihler: 12 Mart 2013 Salı ~ 30 Mart 2013 Cumartesi

Yer: Galeri Oda

Adres: Hüsrevgerede Cad. Fırın Sok. No.2B Teşvikiye Şişli İstanbul

Telefon: 0212 259 22 08

Faks: 0212 259 64 69

Web: http://http://www.galerioda.com

E Posta: info@galerioda.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Mar 12, 2013 ~ Mar 30, 2013

1960 yılında Bursa’da doğan Fatih Sarmanlı, Bursa Erkek Lisesi mezunudur. Resimle 1974 yılında yolları kesişen sanatçımız için 14 yaşından beri resim var olmasına rağmen onun için bu sanat, 1981’de Bursa’da atölyesini kurmasıyla yaşamının tam ortasında yer almaya başlamıştır. Sonraları İtalya’da, özellikle Floransa, Roma, Milano ve Venedik gibi önemli sanat kentlerinde incelemeler yaparak, görgü ve bilgisini artırmış ve kesintisiz sanatsal yoluna devam etmiştir.

Otuz yılı aşkın zaman içinde denemelerden çekinmeden sanatını diri tutmuş bir ressamdır o. Uzun yıllar ‘lekeci’ olarak bilinirken, bir süredir “Puantilizm”e (Noktacılık) yönelerek, bu türün başarılı örnekleriyle sergiler açmakta ve peyzajlarını kendine has renkleriyle kurmayı sürdürmektedir.

Doğa ressamı olarak haklı bir üne kavuşmuş sanatçımız hakkında değerli eleştirmenimiz Ümit Gezgin, “O, resminde doğaya sezgisel bağlılığın estetik adımlarını oluşturur.” der ve “Sanatçı, arayan insan da olmak zorundadır; bir saklı giz’in peşinde koşmayan, bulduğuyla yetinen sanatçının gerçek sanatçı olamayacağını düşünür Sarmanlı” sözleriyle tanımlar ressamımızı.

Sanatçımızın açılacak 21. sergisinde, İstanbul başta olmak üzere farklı peyzajlar izleyebilecek ve tamamı yağlı boya çalışmadan oluşan yaklaşık yirmi resim yer alacak.

Galeri, Pazar ve Pazartesi hariç 12:00 – 19:00 arasında açıktır.

Fatih Sarmanlı - Soyuta Karşı...

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT