Ferhat Deniz - İkarus

Tarihler: 10 Aralık 2012 Pazartesi ~ 05 Ocak 2013 Cumartesi

Yer: Galeri Zilberman

Adres: İstiklal Cad. Mısır Apt. No:163 K.3 D.10 Beyoğlu İstanbul

Telefon: 0212 251 12 14

Faks: 0212 251 42 88

Web: http://http://www.galerizilberman.com

E Posta: zilberman@galerizilberman.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Ara 10, 2012 ~ Oca 5, 2013

Sergi, adını, Yunan mitolojisindeki bir hikayeden alıyor. Balmumundan yapılmış kanatlarıyla kendini uçmanın keyfine kaptırararak güneşe çok yaklaşan İkaros, kanatları ısıdan eridiği için Ege Denizi’ne düşerek ölür. Ferhat Deniz’in resimlerinde heves, arzu ve pekçok başka duygunun yönlendirdiği insan yapısı karanlıkta belirerek kendi iç dengesine ulaşma gayretindedir. Varlık ve yokluğa dair jestler, dışavurumcu bir resimsel anlayışla kendi kaderini tayin eder.

Begüm Acar, genç sanatçının çalışmalarıyla iligli olarak şöyle söyler:

“Gerçek olanla hayal edişin iç içe girmişliği, Ferhat’ın hayattaki duruşunun, toplum değerlerini ifade edişten çok öznelliği, üstüne basarak vurgular adımlar attığını gösterir. Aslolan gerçeği anlayabilme merakı onu, içgüdüsel dürtülerini açığa çıkarmaya sevk eder. Bundandır ki, reel olan, hatırayı içinde barındıran, an’ ları yakalayan, hayalleri ile yola çıkarak; duyularımızı tamamen harekete geçiren karakterler dünyasına bizleri buyur eder. O sayfayı araladığımızda, kendimizde yaratmış olduğumuz iç ve dış koşullara bağlı oluşumuzun doğru olduğunu varsaymakla birlikte, mutlak bağlılığın da olmadığını sezeriz, Ferhat’ ın resimlerine bu açıdan bakmaya başlandığı vakit, bu etkilere karşı karar verebildiğini, her nedenin bir sonucu olmalı fikrine inat, salt istenç özgürlüğünün hakim olduğu kararlılıkla karşılaşırız. Yarattığı çizginin temelinde yatanı görmeyi umut ederek, kendi iç benliğinin analizleridir onu bu noktaya getiren.”

Ferhat Deniz’in sergisi 7 Aralık 2012 – 5 Ocak 2013 tarihleri arasında Mısır Apartmanı’ndaki Galeri Zilberman'da izlenebilir.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT