Figüraksiyon İki

Tarihler: 07 Şubat 2009 Cumartesi ~ 07 Mart 2009 Cumartesi

Yer: Teşvikiye Sanat Galerisi

Adres: Abdi İpekçi Cad. No:48/3 Teşvikiye İstanbul İstanbul

Telefon: 0212 241 04 58 - 247 74 75

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Şub 7, 2009 ~ Mar 7, 2009
"FİGÜRAKSİYON İKİ"
7 Şubat–7 Mart 2009

Açılış 7 Şubat Cumartesi günü saat 18:00`de

Teşvikiye Sanat Galerisi yeni yıla Türk çağdaş sanatının önde gelen 5 figüratif sanatçısı ile girdi. Bu serginin devamı niteliğindeki "Figüraksiyon İki", bu kez Komet, Yavuz Tanyeli, Doğan Paksoy, Mustafa Ata, Alp Tamer Ulukılıç gibi figüratif sanatın usta isimlerini ve Didem Ünlü gibi yeni ve genç bir ismi sanatseverlerin karşısına çıkaracak. Mustafa Ata, figüratif soyutlamanın kendine özgü örneklerini yaratmış bir sanatçı iken Yavuz Tanyeli rengin ve ona bağlı olarak da dışavurumun hâkim olduğu lirik resimleriyle tanınır. Komet, gerçekdışı bir atmosfer içinde figürlerin sıra dışı gerilimini tuvallerine taşırken kuşkusuz Türkiye`de figüratif sanatın en özgün isimlerinden de biridir. Doğan Paksoy çağdaş kent yaşamının eğlence teması üzerinde dururken ironik bakış açısı sosyal hayatın en dikkat çekici sahnelerini resmetmektedir. Alp Tamer Ulukılıç sıra dışı bir atmosferin tuhaf anlarını resmederken renkli bir resim anlayışı geliştirmiştir. Didem Ünlü ise daha çok çocuk portrelerine odaklandığı resimlerinde figürün duygulara hitap eden dokunaklı yanlarını ustalıkla ele alıyor.

Figür resminin farklı aksiyonlarını bir araya getiren "Figüraksiyon İki" sergisi, Teşvikiye Sanat Galerisi`nin 25 yılı aşkın bir süredir kendine çizdiği Türk çağdaş sanatında figür resmini temsil etme ve destekleme yaklaşımı ile de anlam kazanıyor. Sergi, 7 Mart 2009 tarihine kadar görülebilir.


istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT