Funa Ye - Flying Dance

Funa Ye - Flying Dance

Tarihler: 29 Mayıs 2019 Çarşamba ~ 29 Haziran 2019 Cumartesi

Yer: Bilsart

Adres: Evliya Çelebi Mahallesi, Kıblelizade Sk. No:5/A Beyoğlu İstanbul

Telefon: (0212) 245 90 30

Web: http://www.bilsart.com/

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr May 29, 2019 ~ Haz 29, 2019

Bilsart, 29 Mayıs - 29 Haziran tarihleri arasında, küratörlüğünü Kolektif Çukurcuma’nın üstlendiği “FLOW OUT” isimli sergiye ev sahipliği yapıyor.

Kolektif Çukurcuma olarak, Haziran ayında Bilsart’ın ev sahipliğinde gerçekleşen FLOW OUT sergisi kapsamında Funa Ye ve Istanbul Queer Art Collective’in video çalışmalarına yer veriyoruz. Program, bulunduğumuz zamana dair sanatçılar ile birlikte başlattığımız ve oldukça mahrem olduğunu düşündüğümüz bir ortak düşünme, ifade etme ve yazma pratiği üzerinden şekilleniyor. Ortak yazmaya devam ettiğimiz ve FLOW kelimesinden yola çıkarak başladığımız yazı denemesinin sahibi hiç kimse iken, katılımcıları her birimiz. FLOW hem bir yere ait değil, hem de eş bir zamansallığa işaret ediyor.

Beijing, Londra, Istanbul, Berlin, Amsterdam ve San Francisco’nun bir araya geldiği bu deneme süreci Beijing’de üretimlerine ve çalışmalarına devam eden sanatçı Funa Ye’nin Flying Dance adlı video çalışması ile başlıyor. Sanatçının 2017 yılında Berlin’de katılmış olduğu bir misafir sanatçı programı kapsamında tamamladığı ve “self-fiction” adını verdiği serisinin ilk üretimi olan Flying Dance 30 dakikalık kurmaca bir video kolaj. Sanatçının özellikle internet üzerinden yaratılan kimliklere ve online dating’in ilk dönemlerine atfettiği hikayelerde Çin’deki televizyon programlarından esinlenerek oluşturduğu kadın karakterleri izliyoruz. Bu çalışma, kimi zaman Sims oyunundan bir sahneyi tekrar canlandırırken, kimi zaman toplumsal cinsiyet ve kimlik konularına ya da internet ve özellikle online dating’in ortaya çıkışının etkileri üzerine yoğunlaşıyor.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Biletino Etkinlikleri Çocuk Oyunları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT