Funda Alkan Cumbul - Yaşam Savaşı Sergisi

Funda Alkan Cumbul - Yaşam Savaşı Sergisi

Tarihler: 05 Kasım 2016 Cumartesi ~ 26 Kasım 2016 Cumartesi

Yer: Erinç Sanat Galerisi

Adres: Ahmet Fetgari Sk. No:9/A Tesvikiye Şişli İstanbul

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Kas 5, 2016 ~ Kas 26, 2016

Funda Alkan Cumbul, 5-26 Kasım tarihleri arasında Erinç sanat galerisinde sanatseverlerle buluşuyor

Ödüllü Ressam Funda Alkan Cumbul ,"Yaşam savaşı" temalı sergisini sanatseverlerle buluşturuyor. Eserlerinde kadın-erkek savaşından, insanların iç dünyasındaki kendisiyle verdiği savaştan, ülke savaşlarına kadar geniş bir alanı kapsayan savaş yer alıyor. Cumbul düzenleyeceği sergisiyle ile ilgili “ İçinde bulunduğumuz evren, metoforik olarak binlerce puzzle parçasının bir reprazantosyonu olarak karşımıza çıkmaktadır. Her bir parça birbirini bir şekilde tamamlar, tanımlar bir bütünü oluşturur. Öte yandan ise eksik bir parçanın yarattığı boşluk, tamamlanamayan tanımlanamayan bir kaosu da beraberinde getiriyor” dedi.

“Yaşam Savaşı adlı sergide kazanılacak gelirin bir kısmı LÖSEV’e bağışlanacak. Funda Alkan Cumbul tüm sanatseverleri sergiyi izlemeye davet ediyor.

Hakkında

1956 yılında İzmir'de doğdu. Yüksek öğrenimini 1979 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Resim Bölümü Grafik Ana Sanat Dalından mezun olarak tamamladı.

İzmir Özel Türk Koleji ve Obje Sanat Galerisi'nde resim öğretmenliği yaptı. Kişisel sergilerin yanında bir çok karma sergiye de katıldı. Ayrıca İzmir sanatçılarıyla birlikte Su Grubu'na dahil olup yurtiçinde sergilere ve yurtdışında bienallere katıldı. Yardım amaçlı etkinliklerde bulundu.

Resimlerinde yaşamı gözden geçirmek adına, sevginin yaşarken geliştirilmesi gereken en önemli nitelik olduğunu, duyguların fırçası ve boyaları ile ölümsüzleştirmeye çalışıyor. Bütün resimlerini geçmişte yaşanmışlığı ve yaşatmak adına antikalaştırıyor.

Halen kendi atölyesinde çalışmalarına devam etmektedir.

Funda Alkan Cumbul - Yaşam Savaşı Sergisi

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT