Geceyarısı Kahkahası / Midnight Laughter

Tarihler: 11 Kasım 2015 Çarşamba ~ 01 Aralık 2015 Salı

Yer: Galeri Merkur

Adres: Mim Kemal Öke Cad. Erenler Apt. No: 12 D: 2 Nişantaşı Şişli İstanbul

Telefon: 0212 231 69 87

Faks: 0212 225 37 37

Web: http://http://www.galerimerkur.com

E Posta: galeri@galerimerkur.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Kas 11, 2015 ~ Ara 1, 2015

MERKUR GALERİ 11 KASIM-1 ARALIK TARİHLERİ ARASINDA ÇİN SANATINDAN ÖNEMLİ BİR SEÇKİYİ AĞIRLIYOR…

Avustralya Çin Vakfı’nın kurucusu Yashian Schauble’nin katkılarıyla gerçekleşecek Midnight Laughter / Geceyarısı Kahkahası sergisinin küratörlüğünü ArtReview dergisinin Asya editörü Aimee Lin üstleniyor.

Farklı medyumlardan yapıt üreten Chen Wei, Hu Weiyi, Li Qing, Ling Jian, Miao Xiaochun, Shao Yinong & Mu Chen, Zheng Jiang MERKUR’deki çalışmaları 11 Kasim saat 18.00’ de küratör Aimee Lin’in yapacağı açılışla birlikte 1 Aralık tarihine kadar izlenebilecek.

“20.yy’ın en entelektüel Çinli yazarı Lu Xun (1981-1936), bir keresinde, uyuyanı uyandırmayan ama etrafındaki tüm havanın bu kahkahayla yankılandığı boğuk bir ‘Geceyarısı Kahkahası’ duyduğu bir sonbahar gecesinden bahsetmiştir. Eğer burada sonbahar gecesi, tarihinin görkemini ve mirasını ve daha batılı bir modele hızlı evrimini gösteren modern Çin’in bir metaforu olarak kullanılırsa, o zaman bütün sanatçıların sanatsal uygulamaları da boğuk ama bütün hava boyunca yankılanan o kahkaha olurdu. Başka bir deyişle, sanatçıların yaptığı şey, kendilerine has seslerini kullanarak, gecelerin gündüzlerden daha uzun olduğu bir mevsimde, ışığın karanlıkla buluştuğu ve ikisinin sosyal tarihler ve insan ruhuyla kesiştiği vakitte, geçmişe, şimdiye ve geleceğe iştirak etmektir.” Aimee Lin

Geceyarısı Kahkahası / Midnight Laughter

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT