Göçebe Bakış - Güneydoğu Asya’dan Çağdaş Sanat

Tarihler: 18 Eylül 2014 Perşembe ~ 04 Ocak 2015 Pazar

Yer: Arter

Adres: İstiklal Cad. No:211 Beyoğlu İstanbul

Telefon: 0212 243 37 67

Faks: 0212 292 07 90

Web: http://http://www.arter.org.tr

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Eyl 18, 2014 ~ Oca 4, 2015

Küratör: Iola Lenzi

ARTER’de 18 Eylül’den itibaren Güneydoğu Asya çağdaş sanatına odaklanan bir grup sergisi yer alacak. Küratörlüğünü eleştirmen ve araştırmacı Iola Lenzi’nin üstlendiği “Göçebe Bakış” başlıklı sergide Güneydoğu Asya bölgesinin farklı ülkelerinde üretimlerini sürdüren 36 sanatçının 40’tan fazla yapıtı gösterilecek. Endonezya, Tayland, Filipinler, Singapur, Myanmar, Kamboçya, Vietnam ve Malezya’dan çağdaş sanatçıların yapıtları böylelikle Türkiye’de ilk kez kapsamlı bir sergide biraraya gelmiş olacak.

“Göçebe Bakış”, bölgenin sanatsal üretiminde sıklıkla yer alan biçimlere, malzemelere, kavramsal yöntemlere ve estetik kodlara yer verirken, aynı zamanda bölgenin güncel kültürüne ve Güneydoğu Asya toplumlarında ayrışmalara neden olan gerilimlere dair eleştirel bir bakış öneriyor. Sergi özellikle bölgenin çağdaş sanat üretiminde merkezi önem taşıyan “birey” ve “toplum” kavramlarına ilişkin çoklu bakış

Iola Lenzi’nin küratörlüğünde gerçekleşecek sergide, bir bölümü bu sergi için özel olarak üretilmiş olan yerleştirmeler, videolar, ses işleri, fotoğraflar ve performanslar yer alacak. “Göçebe Bakış”, özellikle etkileşim ve katılım yoluyla oluşan izleyici deneyimine vurgu yapan bir sergi olacak.

Sergi aynı zamanda izleyicileri Güneydoğu Asya performans sanatıyla da tanıştıracak. Açılış gününde gerçekleşecek etkinlikler arasında, Melati Suryodarmo’nun beş saatlik “Seni Seviyorum” başlıklı performansı ile Bui Cong Khanh’ın ve Jason Lim’in performansları yer alacak.

“Göçebe Bakış” ARTER’de 18 Eylül 2014’ten, 4 Ocak 2015’e kadar devam edecek.

Sergideki sanatçılar
Alwin Reamillo, Araya Rasdjarmrearnsook, Aung Ko, Aung Myint, Bui Cong Khanh, Chris Chong Chan Fui, Dinh Q. Le, Duto Hardono, FX Harsono, Heri Dono, Isabel & Alfredo Aquilizan, Ise Roslisham, Jakkai Siributr, Jason Lim, Josephine Turalba, Krisna Murti, Lee Wen, Luong Hue Trinh & Nguyen Xuan Son, Manit Sriwanichpoom, Melati Suryodarmo, Mella Jaarsma, Michael Shaowanasai, Nguyen Van Cuong, Restu Ratnaningtyas, Srey Bandaul, Sutee Kunavichayanont, Tawatchai Puntusawasdi, Tay Wei Leng, Vasan Sitthiket, Vertical Submarine, Vu Dan Tan, Yee I-Lann

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT