Görsel Sanatlar: Duyuyorum

Görsel Sanatlar: Duyuyorum

Tarihler: 21 Kasım 2018 Çarşamba ~ 08 Aralık 2018 Cumartesi 14:00

Yer: Bomontiada ALT

Ücret: Ücretsiz

Adres: Merkez Mah., Silahşör Cad., Birahane Sok. Tarihi Bomonti Bira Fabrikası No:1, 34384 Şişli/İstanbul Şişli İstanbul

Telefon: 0 212 230 21 62

Faks: 0 212 230 21 62

Web: http://www.bomontiada.com/

E Posta: hello@bomontiada.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Kas 21, 2018 ~ Ara 8, 2018

Konsept: Müge Olacak
Üretim: Atelier Muse
Katılımcılar: Anonim
Proje Desteği: İrem Aycı, Dilara Akkoyunlu, Nazlınur Karaağaçlı Elif Beyza Peker, Muhsin Doğrular, Saliha Yavuz'a özel teşekkürler “Duyuyorum / Hearing” dünyanın durumunu Türkiye perspektifinden sunan bir sözlü tarih çalışması. Görünmez duvarlar yok olurken aynı amaçla örülen görünen duvarlar; insanların gözlerini kapatıp birbirlerine kelimeler fırlatması yerine birbirlerini dinlemesi –duyması- için.

“Duyuyorum / Hearing” dünyanın durumunu Türkiye perspektifinden sunan bir sözlü tarih çalışması. Görünmez duvarlar yok olurken aynı amaçla örülen görünen duvarlar; insanların gözlerini kapatıp birbirlerine kelimeler fırlatması yerine birbirlerini dinlemesi –duyması- için. Müge Olacak

Sanatçı, araştırmacı ve bir iş insanı olan Müge Olacak, yeni nesil bir yaratıcı girişim olan Atelier Muse'un Kurucu Direktörü'dür. Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu olan Olacak, çeşitli uluslararası şirketlerde deneyim edinmiştir. Türkiye'de başladığı çağdaş dans ve koreografi eğitimini sürdürmek üzere bir dönem Polonya'da yaşamıştır. Çağdaş dans, performans, disiplinlerarası sanat üretimlerinin yanı sıra kadın, ifade özgürlüğü, tabular, kişisel ve sosyal ilişkilere dair projeler yürütmektedir. Çokkültürlü bir düzlemde gerçekleşen sanatsal ve organizasyonel bakış açısı ile çeşitli uluslararası burs ve ödüller kazanmıştır. Hayatında genellikle kıvılcım yaratan rollerde yer alan Olacak, ortaya çıkardıklarını, büyütmek üzere, başkalarıyla paylaşmak ve onları da harekete geçirmek için heyecanla ve istekle çalışmaktadır.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT