Grand Art’ta Yeni Sergi; Laura Margarita & Cengiz Yatağan

Grand Art’ta Yeni Sergi; Laura Margarita & Cengiz Yatağan

Tarihler: 17 Kasım 2023 Cuma ~ 17 Ocak 2024 Çarşamba

Yer: Grand Art

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Kas 17, 2023 ~ Oca 17, 2024

Grand Hyatt İstanbul, “Grand Art” kapsamında Laura Margarita ve Cengiz Yatağan’ın eserlerinden oluşan sergiye ev sahipliği yapıyor. Güncel sanatta farklı uygulama biçimleri ile oluşturulmuş örnekleri bir araya getiren sergi, 17 Kasım 2023 - 17 Ocak 2024 tarihleri arasında Grand Hyatt İstanbul’da sanatseverlerle buluşuyor.

Grand Hyatt İstanbul, çağdaş sanatı ve genç sanatçıların eserlerini, Grand Art platformunda sanatseverlerle buluşturmaya devam ediyor. Şehrin sanatından, kültüründen ve mimarisinden ilham alan tasarım detaylarıyla ön plana çıkan Grand Hyatt İstanbul, düzenlediği etkinliklerle sanatın nabzını tutuyor.

Türkiye’den ve dünyadan bugüne kadar pek çok sanatçının eserlerinin sergilendiği, “Grand Art”, yeni sergisinde Dominikli sanatçı Laura Margarita ile Türk sanatçı Cengiz Yatağan’ın eserlerine ev sahipliği yapıyor.

Tuval üzerine karışık teknikle soyut üretimler yapan Laura Margarita, doğadan aldığı ilhamla sanatseverleri görsel bir yolculuğa çıkarıyor. Eserlerinde özellikle toprak, ateş, su ve orman yaprakları gibi doğal unsurlarda bulunan renk paletine yer verirken, tekstiller, kumaş, alçı, gesso ve doğal pigmentlerin yanı sıra özel renkler ve dokular yaratmak için öğütülmüş kahve çekirdekleri gibi benzersiz unsurları da kullanıyor. Sanatçı eserlerinde kompozisyon vizyonunu renk ve dokuyla birleştirerek, her eserde izleyiciyle kişisel bir diyalog oluşturmayı amaçlıyor. Bu diyaloğun bir parçasının perspektif olduğunu söyleyen Laura Margarita eserlerini şu sözlerle anlatıyor; “Uzaktan, cesur ve canlı renkler hemen dikkat çeker. Her esere yaklaştıkça daha samimi bir deneyim başlar, perspektif değiştikçe, dokular ışıkla etkileşime girerek karmaşıklıklar, nüanslar ve inceliklerin başka bir boyutunu yaratır. Böylelikle izleyici ile görsel bir diyalog başlar.”

Sanatçı Cengiz Yatağan, eserlerinde çeşitliliği ve karşıtlığı tek bir tuvalde yansıtan çok katmanlılığı kullanıyor. Bu katmanlar, geleneksel yağlı boya tekniklerini aşarak yeni görsel deneyimlerin kapısını açan deneysel çalışmalarla bir araya geliyor. Resimler, ilk bakışta soyut gibi görünse de günlük hayattan ilham alan ve gerçekliğin izdüşümlerini yansıtarak derin bir sonsuzluğu ifade ediyor. Sanatçı , çalışmalarında yaratıcı tekniği ile farklı malzemeleri ve epoksiyi ustalıkla birleştirirken, derin bir resim topografyası oluşturuyor ve dokunma hissi uyandıran eserler yaratıyor. Bu yüzeyler, doğa ile insanın iç dünyasını birleştirirken, izleyiciyi doğanın sonsuzluğuna götürüyor. Cengiz Yatağan, çalışmalarını şöyle tasvir ediyor; “Kültürel mirasımından ve Mevlana'nın tasavvuf felsefesinden aldığım ilham ile eserlerimde spiritüalizm ve plastik sanatlar arasında derin bir ilişki kurmayı amaçlıyorum. Eserlerimdeki soyut imgeler, evrimsel bir bütünlüğü temsil ediyor ve izleyiciyi yaşamın döngüsü üzerine düşünmeye davet ediyorum.”

Yıl boyunca Türk ve uluslararası çapta tanınmış pek çok sanatçının eserlerine ev sahipliği yapan Grand Hyatt İstanbul, 17 Ocak tarihine kadar bu özel sergiyi sanatseverlerin beğenisine sunuyor.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter İnstagram Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT