Gülten İmamoğlu - Tohum

Gülten İmamoğlu - Tohum

Tarihler: 18 Mart 2019 Pazartesi ~ 05 Nisan 2019 Cuma

Yer: Tünel Sanat Galerisi

Adres: Asmalı Mescit Mahallesi, Müeyyet Sk. No:1 Beyoğlu İstanbul

Telefon: (0212) 251 42 48

Paylaş:

1 Yorum:

istanbul.net.tr Mar 18, 2019 ~ Nis 5, 2019

18 Mart-5 Nisan 2019 tarihleri arasında Ziraat Bankası Tünel Sanat Galerisi’nde gerçekleştirilecek sergide Gülten İmamoğlu’na ait 28 yeni eser yer alacaktır. Ayrıca bu sergi Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 100. Yılı anısına ve Çanakkale Zaferi yıl dönümüne ithafen gerçekleştirilmektedir.

Evrendeki tüm varlıklar tohum adı verilen bir çekirdekten meydana gelir. İnsanlar, hayvanlar hatta tüm bitkiler, içinde varoluşun şifrelerini barındıran bu tohum sayesinde soylarını devam ettirirler. Her canlının tohumunda diğerine benzemeyen Tanrısal bir yazılım söz konusudur. Anaksagaros’un da dediği gibi “varlığın temel kökleri”, yani evrenin varoluş temelinin özü tohumda gizlidir. Tüm ilahi kitaplarda da tohumun kutsallığının altı çizilmektedir.

Ancak insanoğlu öyle bir yola girmiştir ki tüm evrene hâkim olmaya çalışıp evrenin yasalarını kendi istekleri doğrultusunda değiştirerek gücü elinde bulundurmayı arzulamaktadır. Genetiği Değiştirilen Organizmalar (GDO) bu Tanrısal yazılımın sınırlarını sistematik olarak değiştirmektedir. Sanatçı son dönem işleriyle bu değişimlerin insan ırkı üzerinde yaratacağı tahribata dikkat çekmektedir. Bu bağlamda “varoluşun şifreleriyle oynamak yok oluşa hazırlık mıdır?” gerçeğini plastik bir dille tartışıyor.

@artgalerim bebek işbirliği ile...

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Atatürk'ün Samsun'a çıkışının 100. yılına ithafen açılıyor çok anlamlı... Saygıyla
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT