Hafif Uyku

Hafif Uyku

Tarihler: 30 Kasım 2017 Perşembe ~ 30 Kasım 2017 Perşembe 17:00

Yer: ARK Kültür

Adres: Batarya Sok. No:2 Cihangir Beyoğlu İstanbul

Telefon: 0212 243 07 70 - 0212 243 07 88

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Kas 30, 2017 ~ Kas 30, 2017

Bir tablodan bir heykele, bir nesneden bir bireye, çok eski bir geçmişi yeni bir güne bağlayan yaşam döngüsünü ve gelinen son noktayı hatırlatacak ve sorgulatacak "Hafif Uyku" sergisi 30 Kasım - 30 Aralık tarihleri arasında Ark Kültür’de sanatseverler ile buluşuyor.

Hafif Uyku sergisinin açılış davetinde sizleri aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

Hafif uyku. Sözlükteki tabiriyle "çabucak ve kolayca uyanılabilen, derin olamayan uyku. Hayatı ve sanatı önemsediği ve daha da ötesi insanlara önemsetmeyi önemsediği için hafif uykuda olan dört başarılı sanatçı.

Eti Behar, Necla Köse, Suzan Batu ve Leyla Okan...

Bu dört kadın sanat dünyasındaki kolektif şuurun mekana ve nesnelere yüklediği kutsiyetin gücünün yadsınamayacağını, şuurlu bir hafif uyku halinin taçlandırdığı eserleri ile insanlara sarsıcı bir biçimde aktarıyor.

Her biri yaşamın ve sanatın farklı birikimleriyle bezenmiş dört sanatçı onlar. Fakat eserleri, sanatı vazgeçilmez kılan kaynaktan akraba. Dördü bir arada hayatın içindeki her renk gibiler.

HAFİF UYKU ARK KÜLTÜR'DE

İnsan yaşamını kontrolü altına alan “mekan ve nesne”nin tılsımlı bir değere yükselmesi, nicedir entelijansiyanın kafa yorduğu tartışma alanları arasında.

Behar, Köse, Batu ve Okan, günden güne kurallarına uyduğumuz nesnelerin kölesi haline farketmeden evrildiğimizi ve özgürlüğümüzü kaybederek adeta şuursuz bir derin uykuya geçtiğimizi vuruyor yüzlerimize.

Sanatçıların eserleri, üzerine titredikleri "Gerçek Işık"tan, "Farkındalık"tan doğan eserlere dönüşüyor. Ark Kültür'de 30 Kasım'da açılışını yapacak olan "Hafif Uyku" sergisi, bir tablodan bir heykele, bir nesneden bir bireye, çok eski bir geçmişi yeni bir güne bağlayan yaşam döngüsünü ve gelinen son noktayı hatırlatacak ve sorgulatacak şekilde gününü bekliyor.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT