Haliç

Tarihler: 23 Ekim 2008 Perşembe ~ 31 Aralık 2008 Çarşamba

Yer: Rezan Has Müzesi-Sanat Galerisi

Adres: Kadir Has Cad. Cibali İstanbul İstanbul

Telefon: 0212 533 65 32

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Eki 23, 2008 ~ Ara 31, 2008
REZAN HAS MÜZESİ SEZONA İKİ YENİ SERGİYLE ‘MERHABA’ DİYOR…
Rezan Has Müzesi yeni sezonda sanatseverleri dünyanın en eski yerleşim merkezlerinden biri olan Haliç’i konu alan resim ve fotoğraf sergisi ile buluşturuyor.

Haliç’in binlerce yıllık kültür mirasını koruma ve gelecek nesillere aktarma misyonunu üstlenen Rezan Has Müzesi; üç büyük medeniyetin izlerini taşıyan bölgenin unutulmuş değerini tekrar hatırlatmak, “Haliç” ile bağlarını kuvvetlendirmek ve bir anlamda O’na sahip çıkmak adına, sezona Türk Resim Sanatı Ustaları’nın Haliç’i kendi özgün yorumları ile ölümsüz eserlere dönüştürdükleri “Haliç…” sergisi ile başlıyor.

Adnan Çoker, Bedri Baykam, Devrim Erbil ve Ergin İnan gibi günümüz Çağdaş Resim Ustaları’nın Haliç’i kendi tarzlarında yorumladıkları eserlerle katıldıkları bu özel sergiden elde edilecek gelir yurtiçinde ve yurtdışında sanat eğitimi almak isteyen öğrencilerin eğitimi için ayrılan HASVAK Burs Fonu’na aktarılacak.

Sanat dünyasında iz bırakacağına inandığımız bu sergi 23 Ekim–31 Aralık 2008 tarihleri arasında Rezan Has Müzesi’nde görülebilir. Müzenin ev sahipliği yaptığı sergilerden bir diğeri ise fotograf sanatçısı Burak Serdaroğlu’nun “Derme / Çatma” adlı sergisi.

Burak Serdaroğlu objektifini Haliç’e cevirip; Türkiye’nin acı gerceği olan çarpık kentleşmenin Haliç’in dokusunda bıraktığı izleri ve bölge insanının günlük yaşamından çarpıcı kareleri izleyiciye sunuyor. Üç büyük medeniyetin izlerini taşıyan bölgenin, çok katmanlı sosyo-kültürel yapısını dramatik bir yorumla fotoğraflarına yansıtan sanatçının sergisi ise 22 Ekim-30 Kasım tarihleri arasında Rezan Has Müzesi-Sanat Galerisi’nde sanatseverlerle buluşacak.
www.rhm.org.tr

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT