Hanefi Yeter - Belleğe Doluşan Tüm Anılar

Hanefi Yeter - Belleğe Doluşan Tüm Anılar

Tarihler: 12 Kasım 2018 Pazartesi ~ 15 Kasım 2018 Perşembe

Yer: Endless Art Taksim

Adres: İnönü Mahallesi, Elmadağ Caddesi No:28 Şişli / İstanbul / Türkiye İstanbul

Telefon: 0(212) 232 80 80

Web: http://www.endlessarttaksim.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Kas 12, 2018 ~ Kas 15, 2018

Hanefi Yeter, Belleğe Doluşan Tüm Anılar sergisinde, malzeme ile kurduğu bağı, kendine ait bir biçime ulaştırarak gündelik olanla bir araya getiriyor.

Aşkı, inançları, politika ve felsefeyi heyecanını hiç kaybetmeden sözle harmanlayarak eserlerine aktaran Yeter’in Belleğe Doluşan Tüm Anılar sergisi Endless Art Taksim’de devam ediyor.

Birçok nesneyi eserlerinde kullanmaktan çekinmeyen Hanefi Yeter’in malzemeyle kurduğu bağ cesurca ve oldukça kuvvetlidir. Eserlerinde farklı malzemeleri kullanma isteği, yeni ifade yollarının peşinden gitmesine olanak sağlamaktadır. Sanatçı, dönüşen ve değişmekte olan hatıralarla ilgilidir. Bu hatıralar kimi zaman toplumun belleğinde kimi zaman kişisel tarihimizin bir parçasındandır. Ancak hepsinin ortak noktası Yeter’in bu anıları içinde bulundukları zaman tünellerinin birer parçası olmaktan çıkarmak, bizlere hatırlatmak istemesidir. Kimisiyle yüzleşmemizi, kimisiyle övünmemizi hatta kimisinden utanmamızı ister gibidir, tüm bu ifadenin kuvvetini ise kullandığı malzemeler tamamlar.

Görmenin her zaman özel bir kavram olduğunu, görünenden daha yoğun bir deneyim gerektirdiğini belirten sanatçı, sanat yaşamının farklı dönemlerine ait eserlerinden oluşan bu sergisinde, onun süzgecinden geçen, duygu, düşünce ve hatıraları deneyimlememizi sağlıyor.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Biletino Etkinlikleri Çocuk Oyunları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT