Hatırlama ve Söyleme Zamanları

Hatırlama ve Söyleme Zamanları

Tarihler: 04 Mart 2020 Çarşamba ~ 04 Nisan 2020 Cumartesi

Yer: Galeri İdil

Adres: Valikonağı Cad.No:45-47 Nişantaşı Şişli İstanbul

Telefon: 0212 283 23 83

Web: http://www.galeriidil.com.tr

E Posta: info@galeriidil.com.tr

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Mar 4, 2020 ~ Nis 4, 2020

“Ekrem Kahraman yapıtlarını bir manzara resmi olarak ele almak büyük bir haksızlık olacaktır. Sanatçının yapıtlarında, üretiminin kaynağındaki en büyük çakışmanın kavramsal “yeryüzü” işleri olduğu görülür.
Hatırlama ve Söyleme Zamanları, Kahraman’ın bilinçaltı ve üstündeki çevre alegorisini günden güne olgunlaşan üslubuyla bizlerle paylaşır.

Pentürün sınırlarını zorlayan boya kullanımıyla oluşturulmuş kraterler; çeşitli arazi şekilleri, metafizik ışıklar ve bulutlar beraberinde tarifsiz bir katharsis yaşatır. Rüzgar yüzümüze ılık ılık vurduğunda, bir bahar yağmuru bedenimize değdiğinde ya da taze biçilmiş çimen kokusunu burnumuz aldığında yaşadığımız o iç gıcıklaması gibi…”

Sırma Zaimoğlu Ekrem Kahraman’ın son dönem serilerinden Hatırlama ve Söyleme Zamanları..., 4 Mart’ta Galeri İdil’de izleyiciyle buluşuyor. Sergi, sanatçının yazdığı ve okuyucuyu hafıza ve yeterlilik bağlamında performatif bir sürece davet eden 1300 sayfalık destansı -henüz yayınlanmamış- yeni şiir kitabıyla aynı adı taşıyor. Kitap; “Unutmanın ve Hatırlamanın...” – “Hatırlamanın ve Söylemenin...” – “Söylemenin ve Söyletmenin...” başlıklı üç periyoda ayrılıyor. Kahraman, bu vesileyle çeşitli disiplinlerde aynı süreçler etrafında geziniyor: Varoluş, sorgulama, bağdaştırma ve tarihselleştirme…

Kişisel mitleriyle de bilinen sanatçı, işlerinde sıklıkla sanatın doğası, yeryüzü, varlık, insanlık tarihi, fantasma ve gerçeklik gibi konulara değiniyor. Sanatçının üretim pratiğini yakından izleyebileceğiniz sergi 04 Nisan 2020 tarihine kadar Galeri İdil’de görülebilir.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Biletino Etkinlikleri Çocuk Oyunları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT