Havadan Türkiye

Tarihler: 12 Mayıs 2009 Salı ~ 07 Haziran 2009 Pazar

Yer: Fransız Kültür Merkezi

Adres: İstiklal Cad. N.4 taksim İstanbul

Telefon: 0212.393.81.11

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr May 12, 2009 ~ Haz 7, 2009
FRANSIZ KÜLTÜR MERKEZİ’NDE HAKAN ÖGE VE TURGUT TARHAN FOTOĞRAF SERGİSİ « HAVADAN TÜRKİYE »
12 Mayıs - 7 Haziran

Sergi küratörleri : Ferit Düzyol, Sipa Press kültürel projeler ve sergiler sorumlusu ve Sinan Çakmak, Atlas Dergisi fotoğraf editörü

Hakan Öge ve Turgut Tarhan senelerdir özellikle Atlas dergisinde yayınlanan çalışmalarıyla tanınıyor. Türkiye’nin pek çok bölgesini fotoğraflayan bu iki fotoğrafçının ortak noktalarından biri Türkiye’nin doğal ve tarihi zenginliklerini havadan fotoğraflama tutkusu. Son 10 yılda Hakan Öge paramotorla Anadolu’nun bir ucundan diğerine uçtu, Turgut Tarhan da Batı ve Orta Anadolu’yu Microlight’la deneyimledi. İki fotoğrafçı da havadan çektikleri fotoğraflarla Atlas dergisine pek çok konu hazırladı. Etkileyici görselliklerinin yanı sıra belge olarak da çok önemli olan bu çalışmalar arşivlerdeki yerlerini aldı.

Anadolu’yu, farklı bir açıdan ve iki önemli fotoğrafçının gözünden anlatan bu fotoğraflar aynı zamanda ilk kez bu sergide bir araya geliyor. Fotoğrafların bir bölümü ayrıca İstanbul Fransız Kültür Merkezi’nin dış duvarlarında açık havada sergilenecek.

1993 yılından beri freelance fotoğrafçılık yapan Hakan Öge, fotoğraf çekmeye yoğun olarak yaptığı doğa sporlarının izinden başladı. Hazırladığı foto-röportajlar 15 senedir Atlas dergisinde yayınlanıyor. 2000 yılında Atlas dergisi ile çalışmaya başlayan Turgut Tarhan, fotoğraf ile ilgilenmeye 16 yaşında başladı. Hava fotoğrafına olan ilgisi 1994’de aldığı yamaç paraşüt eğitimi ile başladı.

Pergel İnşaat A.Ş. ve Minimale Mimarlık A.Ş.desteğiyle.
www.infist.org

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT