Hayvan Haklarını Sanatla Savunuyoruz

Tarihler: 05 Nisan 2011 Salı ~ 29 Nisan 2011 Cuma

Yer: Galatea Sanat Galerisi

Adres: Asmalımescit Mah. Sofyalı Sok. No:12/3 Beyoğlu İstanbul İstanbul

Telefon: 0212 245 80 38 – 0212 245 33 20

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Nis 5, 2011 ~ Nis 29, 2011

Kendi doğasına uygun şartlarda yaşama ve ölme hakları göz ardı edilen hayvanların haklarını sanatla savunuyoruz! Türkiye’nin önemli resim ustaları ve genç kuşağın başarılı temsilcilerinin katılımı ile gerçekleşecek “Hayvan Haklarını Sanatla Savunuyoruz” başlıklı karma sergide sanatseverler hayvan temalı resim ve heykeller ile buluşacak.

Türk resim ve heykel sanatının değerli isimleri, kendilerini savunma hakkından mahrum bırakılarak barbarca muamelelere maruz kalan tüm hayvanların yaşam haklarına saygı göstermek amacıyla “Hayvan Haklarını Sanatla Savunuyoruz” karma sergisinde bir araya geliyor.

Yapıtlarıyla olduğu kadar hayvan haklarına verdikleri destekle de dikkat çeken sanatçıların, tamamı hayvan temalı eserlerinden oluşan sergi, 05-29 Nisan 2011 tarihinde Galatea|art’da sanat ve hayvan severlerle buluşacak. Serginin küratörlüğünü Neyran Günüçer, sanat yönetmenliğini ise Murat Havan üstleniyor.

Resmin Ustaları ve Genç Yeteneklerin Heyecanı Hayvanlar Için Birleşiyorz
Sergide, Türk resminin önemli isimleri Bedri Baykam, Ergin İnan, Erol Eti, Selahattin Aydın, Murat Tolga, Ahmet Sarı ve Murat Havan’ın hayvan temalı resimlerine yer veriliyor. Rıfat Koçak ve Berk Demirok`un hayvan heykelleri ve Cem Güçlüer`in camdan hayvanları da sergi kapsamında beğeniye sunulacak.

Serginin Geliri Hayvanların Daha İyi Şartlarda Yaşamasına Hizmet Edecek
Sokak ve barınaklarda, hayvanlara yapılan vahşete dikkat çekmek ve günlük hayatımızın ayrılmaz parçası olan hayvanların korunması adına düzenlenecek sergi HAYTAP Hayvan Hakları Federasyonu desteği ile sunuluyor.

Sergide yer alan eserlerin satışlarından elde edilecek gelir ile belirlenen bölgelerdeki yardıma muhtaç hayvanların ihtiyaçlarının karşılanmasına destek verilecek.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT