Heykellerin Buluşması

Tarihler: 01 Ocak 2009 Perşembe ~ 31 Mart 2009 Salı

Yer: Aida Bergsen atölye-galeri

Adres: Atiye Sok. Ak Apt. Nop:7 2. Kat D:8 Teşvikiye İstanbul

Telefon: 0212 231 36 24

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Oca 1, 2009 ~ Mar 31, 2009
Aida Bergsen Atölye-Galerisinde Heykellerin Buluşması
Aida Bergsen’in Nişantaşı’nda yarattığı ve yaşattığı atölye-galeri 1 Ocak- 31 Mart tarihleri arasında heyecan verici bir heykel sergisine ev sahipliği yapıyor. Sergi sanatseverlere, Tuğrul Selçuk, Ümit Öztürk, Ersin Tavukçu, Nalan Yerlibucak’ın heykelleri ile Aida Bergsen’in vücut heykellerini bir arada izleme imkanı sunuyor.

Aida Bergsen İstanbul’daki ihtiyacı da göz önünde alarak, 2007 yılından beri atölyesinin kapılarını çeşitli sergi ve etkinlikler için açıyor. Bergsen atölye-galerisinde tanınmış ve tecrübeli sanatçılarla, genç yetenekleri yan yana getirmeye büyük önem veriyor. Böylelikle genç sanatçıları geleceğe taşıyor ve sadece bir sergi mekanı değil düşünce ve deneyimin paylaşıldığı bir sanatsal etkileşim alanı yaratmış oluyor. Ayrıca sergilerin, sanatçının üretim alanı olan atölyede gerçekleşmesi, onları klasik anlamıyla sergi olmaktan çıkarıp birer etkinliğe dönüştürüyor. Hazırlık aşamasından son güne kadar sanatçılar ve izleyiciler arasında uzun soluklu bir paylaşım ve etkileşim süreci yaşanıyor.

Kollektif çalışmaların sergilendiği atölye-galeri de Aida Bergsen teninizin üzerinde taşıyabileceğiniz vücut heykelleri olarak tanımlanan takılarını sergilerken, Tuğrul Selçuk ``Genetiği Değiştirilmiş Organizmalar`` temalı, sonuçlarının yeterince test edilmediği , insan sağlığı ve tohumların akıbetinin belirsizliği ve ``olası yan etkilerinin`` doğurduğu endişelerin, artistik ve sanatsal bir dile bürünmüş hallerini, Ümit Öztürk her insanın içindeki sevgi, aşk ve iyilik meleklerini hissetmesi için gerçekleştirdiği 7 farklı melek heykelini, Ersin Tavukçu kendiliğindenlik, öznellik, hırs ve serbest kalış temalarını işlediği eserleri ve Nalan Yerlibucak figüratif ahşap ve bronz heykellerinden oluşan eserlerini sergiliyorlar.

Her biri birbirinden güzel ve anlamlı eserlerin bir araya geldiği karma sergi 1 Ocak-31 Mart tarihleri arasında, Teşvikiye, Atiye Sokak 7 numaralı Ak Apartmanı 2. kat, 8 numaralı dairede yer alan, Aida Bergsen atölye-galerisinde sanatseverlerle buluşuyor.

Heykellerin Buluşması

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT