Hittite Codes - Lütfü Kaplanoğlu

Hittite Codes - Lütfü Kaplanoğlu

Etkinlik Sergi Hittite Codes - Lütfü Kaplanoğlu

Tarihler: 01 Aralık 2018 Cumartesi ~ 20 Aralık 2018 Perşembe

Yer: Galeri Mod

Adres: Cemal Süreya Sokak, No:39 Kadıköy İstanbul

Telefon: 0532 644 10 42

Web: https://galerimod.com/

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Ara 1, 2018 ~ Ara 20, 2018

Anadolu üzerinde kurulan en büyük uygarlıklardan biri olan Hititlerin kodları; Lütfü Kaplanoğlu’nun resim ve baskıresimlerinde şifrelendi…

Lütfü Kaplanoğlu’nun resim ve baskıresimlerden oluşan sergisi “Hittite” CODES, 01-20 Aralık tarihleri arasında Galeri Mod’da…

“Uluslararası Engravist Baskıresim Etkinlikleri”nin kurucusu ve Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi öğretim üyesi olan Lütfü Kaplanoğlu; Hitit uygarlığının izlerini sürdüğü “Hittite” CODES sergisi ile 1-20 Aralık 2018 tarihleri arasında Galeri Mod’da izleyici ile buluşacak.

İlhamını Anadolu’nun zengin mirasından alan sanatsal üretimleri ile öz tarih bilincinin altını ustalıkla çizen Lütfü Kaplanoğlu, 15. Kişisel sergisinde Hitit uygarlığını mercek altına alıyor.

Kaplanoğlu’nun eserlerinde Anadolu’nun kültürel mirası, zaman zaman gravür, zaman zaman pentürde kendini gösteriyor. Sanatçının araştırmalarına kaynaklık eden Anadolu üzerinde kurulmuş medeniyetler; geçmişin izleri, yaşanmışlıkları, etkileri düş dünyasının süzgecinden geçerek sanatsal aktarımla zengin birer rehbere dönüşüyor.

“Geçmişimizde topraklarımızda hüküm sürmüş güçlü uygarlıkları tanımanın ve çeşitli şekillerde yaşatmanın; mirasımıza sahip çıkmak ve geleceğe de önemli birikimlerle gitmek konusunda farkındalık yarattığını”ifade eden Kaplanoğlu, “en büyük gücün; kökleri beslemek”olduğunun altını çiziyor.

Sanatçı, eserlerinde gizlediği sembollerle merak uyandırarak izleyiciyi düşünmeye ve araştırma yapmaya sevk ediyor. Çünkü sanatçıya göre tarihi hissetmek; farkındalık sağlayarak içselleştirmeyi, toplumların özü üzerine odaklanmayı, gerçek varlığımızı bütünüyle algılamayı sağlamaktadır.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Film Gösterileri Fuar Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT