Hülya Küpçüoğlu - Sadece Benim Olacaksın !

Tarihler: 26 Ağustos 2010 Perşembe ~ 17 Eylül 2010 Cuma

Yer: Galeri Artist Çukurcuma

Adres: Galeri 1: Ağakülhanı Sok. No 10/A Çukurcuma Beyoğlu İstanbul
Galeri 2: Altıpatlar Sok. No:26 Çukurcuma Beyoğlu İstanbul İstanbul

Telefon: 0212 251 91 63

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Ağu 26, 2010 ~ Eyl 17, 2010

Hülya Küpçüoğlu’nun Galeri Artist Çukurcuma’da 26 Ağustos-17 Eylül tarihleri arasında açacağı sergi, “Sadece Benim Olacaksın!” adını taşıyor. Arabesk kültürün en beylik sözlerinden olan “SADECE BENİM OLACAKSIN!” cümlesi, sakıncalı bir sahiplenme güdüsünün en uç noktalarından birisine işaret ediyor. Genelde erkeklerin söylediği bir cümle olarak karşımıza çıksa da, aslında kadınların da bu tuzağa düştükleri görülüyor.

“Sadece Benim Olacaksın!” eski bir Türk film repliği. Pek çok filmde tanık olduğumuz bu kelimelerin ardından, sarf edilen kişiye karşı yapılabilecek bir takım eylemlerin ya da söylenebilecek başka sözcüklerin de habercisi gibidir. Bu kelimeler, tutkulu, güzel bir aşk veya sevgiye ait değildir. Geçmişten günümüze Türk film ya da dizilerinde sıklıkla duyduğumuz bu gibi kelimeler, sadece Türk film veya dizilerinde mi?

Küpçüoğlu, sergisinde toplumsal bir olaya dikkat çekiyor. Film ve dizi karakterlerinin portreleri üzerinden bir okuma, onların belleklerimizde bıraktıkları sahneler ile bize, sevgi ve aşk adına yapılan oyunları, hataları, yıkıcı eylemleri hissettiriyor.

Sergide sanatçının tuval çalışmaları yanı sıra son dönemde gerçekleştirdiği üç boyutlu çalışmalardan da örnekler izlenebilecek.

Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü mezunu olan Hülya Küpçüoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Görsel ve Çevresel Sanatlar Bölümü’nde Yüksek Lisansını tamamladı. Pek çok karma sergiye katılan sanatçının, kişisel sergileri de bulunuyor. Çalışmalarını İstanbul’da sürdüren Küpçüoğlu’nun farklı dergi ve gazetelerde yayınlanmış yazı ve röportajları da vardır.

Hülya Küpçüoğlu - Sadece Benim Olacaksın !

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT