Hunt Slonem

Tarihler: 05 Mayıs 2009 Salı ~ 20 Haziran 2009 Cumartesi

Yer: Pg Art Gallery

Adres: Cevdetpaşa Cd. No: 15 / 3 Bebek – İstanbul İstanbul

Telefon: 0212 263 33 90

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr May 5, 2009 ~ Haz 20, 2009
HUNT SLONEM
5 Mayıs – 20 Haziran 2009
Pg Art Gallery

Eserleri 80’in üzerinde müzenin koleksiyonunda yer alan ve dünyanın pek çok önemli galerisinde 200’ün üzerinde kişisel sergi açmış olan ressam Hunt Slonem, 5 Mayıs’ta Türkiye’deki ilk kişisel sergisiyle Pg Art Gallery’de…

20 Haziran’a kadar devam edecek olan Slonem’in kişisel sergisinde, sanatçının farklı dönemlerine ait 14 adet eseri sergilenecektir. Soyut dışavurumcu akımın en önemli çağdaş temsilcilerinden biri olarak kabul edilen sanatçının, Doğu’nun mistisizmiyle egzotik figürleri birleştirdiği eserlerinde, renklerin canlılığı ve çeşitliliği ile tekrarlanan figürler dikkat çekmekte. Slonem değişken ruh hallerini tuallerine aktarırken hareketin estetiğini vurgulamaktadır.

1951’de Kittery Maine’de doğmuş olan sanatçı, kolej yıllarında Meksika ve Nikaragua’da yaşamış ve buraların kültürlerinden etkilenmiştir. 1972’de New York’a giden Slonem 1973’te New Orleans Tulane Üniversitesi’nden mezun olmuştur. New York’ta Marlborough Gallery tarafından temsil edilen sanatçı, 1973 yılından bu yana, beslediği 70’in üzerinde kuş ile birlikte New York’taki efsanevi çatı katında yaşamakta ve çalışmaktadır.

Sergi Pazartesi günleri hariç her gün 11:00 – 19:00 saatleri arasinda izlenebilir.istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT