Hüsn-i Hat Sergisi

Tarihler: 17 Eylül 2008 Çarşamba ~ 15 Ekim 2008 Çarşamba

Yer: Derinlikler Sanat Merkezi

Adres: Teşvikiye Cad. İspilandit Apt. No:99 K.4 D:5 Teşvikiye - Şişli İstanbul

Telefon: 0212 227 26 64

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Eyl 17, 2008 ~ Eki 15, 2008
Hüsn-i Hat Sergisi

Usta sanatçıların hat ve tezhip eserleri sanatseverlerle buluşuyor.
Arapça’da “çizgi ya da bir satır yazı” anlamına gelen hat, günümüzde, Arap harfleri ile yazılmış güzel el yazısı manasında kullanılmaktadır. Tezhip kelimesi “altınla işleme, yaldızlama” anlamına gelir ve “İslam kökenli bezeme sanatı”nı ifade etmek için kullanılır.

Derinlikler Sanat Merkezi 2008-2009 sezonunu “Hüsn-i Hat Sergisi” ile açıyor. Hüsn-i Hat sanatının ustalarına ait eserler, 17 Eylül-15 Ekim 2008 tarihleri arasında Derinlikler Sanat Merkezi’nde sergileniyor.
Sergide eserleri yer alacak hattatlar: Abdülhadi Erol Dönmez, Ahmet Atmaca, Ali Alparslan, Ali Toy, Edirnekapılı Yesarizade Mustafa İzzet, Ferhat Kurul, Hamit Aytaç, Hasan Çelebi, İsmail Zühtü, İzzet Efendi, Macit Ayral, Mehmet Şahin, Mustafa Halim Özyazıcı, Nazif Efendi, Osman Yılmazer
Ayrıca, III. Selim ve II. Abdülaziz’e ait nadide fermanlar da sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

Mimarinin sanattan uzak olamayacağı fikrine dayanarak, bünyesinde bir sanat merkezi açan ve bu amaç doğrultusunda sanata olan desteğini sürdüren MDM Mimarlık, farklı ve özel sanatçıları bir araya getirmenin gururunu yaşıyor.
2006 yılı başında MDM Mimarlık bünyesinde kurulan Derinlikler Sanat Merkezi, kurulduğu günden bu yana birçok sergi, müzayede ve temel sanat eğitimi gibi etkinliklere ev sahipliği yapmıştır. 2007 yılı Ağustos ayında Teşvikiye’deki yeni mekânına taşınan Derinlikler Sanat Merkezi, kişisel ve karma sergiler, müzayedeler ve çeşitli etkinliklerle sanat hayatına devam etmektedir. Derinlikler Sanat Merkezi, etkinlik harici zamanlarda kendi koleksiyonunu sanatseverlerin beğenisine sunmaktadır.
www.derinliklerart.com

Hüsn-i Hat Sergisi

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT