Huzursuz Gölge / Ali Cabbar

Tarihler: 07 Nisan 2010 Çarşamba ~ 02 Mayıs 2010 Pazar

Yer: Yapı Kredi Kazım Taşkent Sanat Galerisi

Adres: Yapı Kredi Kültür Merkezi, İstiklal Cad. No: 161-161A Beyoğlu 34433 İstanbul İstanbul

Telefon: 0212 252 47 00

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Nis 7, 2010 ~ May 2, 2010

Huzursuz Gölge / Ali Cabbar
7 Nisan – 2 Mayıs 2010
Yapı Kredi Kâzım Taşkent Sanat Galerisi

Yapı Kredi Kâzım Taşkent Sanat Galerisi, Ali Cabbar’ın “Huzursuz Gölge” (Disquiet Shadow) adlı kişisel sergisine evsahipliği yapıyor. Sanatçının son dönem işlerine yer veren ve küratörlüğünü Başak Şenova’nın yaptığı sergi, 7 Nisan - 2 Mayıs 2010 tarihleri arasında ziyaret edilebilecek.

Ali Cabbar’ın farklı mecralarda çalıştığı işleri bir araya getiren sergi anlamlar, duygular ve çağrışımlar üzerine kurgulanan ve kara mizahın hâkim olduğu işlerden oluşuyor. Ali Cabbar’ın sanatında uzun süredir tutarlı bir çizgide geliştirdiği sade grafik dil, serginin mekânsal kurgusunu şekillendirmekle kalmıyor, izleyicinin mekândaki varlığı ile gelişen görsel bir dilin yapılanmasına da temel oluşturuyor.

Fernando Pessoa’nın Huzursuzluğun Kitabı’ndan yola çıkarak oluşturulan sergi kitabı, Başak Şenova’nın kaleme aldığı metin ile sanatçıyla yaptığı söyleşinin yanı sıra, Belçikalı sanat eleştirmeni Roger Pierre Turine’nin bu katalog için yazdığı metni içeriyor.

Halen Belçika’nın Brüksel şehrinde yaşayan Ali Cabbar, 21 senedir yurtdışında üretiyor. Marmara Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi mezunu olan sanatçının yurtdışında katıldığı karma sergiler dışında İstanbul, Melbourne ve Brüksel’de açtığı kişisel sergileri de bulunuyor.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT