İki Sergi, İki Farklı Bakış Tek Konu: Kadın

Tarihler: 15 Aralık 2011 Perşembe ~ 09 Ocak 2012 Pazartesi

Yer: Gallery Linart

Adres: Abdi İpekçi Caddesi, Gülen Apt. No:24, Daire: 4 Nişantaşı İstanbul İstanbul

Telefon: 0212 247 47 29

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Ara 15, 2011 ~ Oca 9, 2012

Yapıtlarıyla “kadın”ın kimliğini talep eden multimedya sanatçısı Özlem Paker ve modern çağda iktidar alanlarının sınırlandırdığı “kadın”ın beden kavramını sorgulayan Elçin Acun, Gallery LiNART’ta sanatseverlerle buluşuyor! Özlem Paker’in “In the State of Ecstasy / Huşu İçinde”, genç sanatçı Elçin Acun’un ise “Display Product / Teşhir Ürünü” adlı sergileri, 15 Aralık 2011 – 9 Ocak 2012 tarihleri arasında, yenilikçi sanat galerisi Gallery LiNART’ta!

Nişantaşı’ndaki konumu nedeniyle sanatın merkezinde, sanatın nabzını tutmayı başaran Gallery LiNART; farklı jenerasyondan iki kadın sanatçının, farklı iki yorumla “kadın” konulu kişisel sergilerine aynı anda ev sahipliği yapıyor. Özlem Paker, yapıtlarıyla “kadın”ın kimliğini ararken, Elçin Acun “kadın”ın kimliğini sert bir şekilde sorguluyor.

Vücudun, belleğin ve ruhun bir bütün olarak salt sahibine ait olduğu bir dünya düşleyen Özlem Paker, diğerleri tarafından sahiplenilmeyi, yönetilmeyi, etiketlenmeyi reddediyor ve üzerinden politika yapılmasına karşı duruyor. Sanatçının, interaktif bir video, ve dijital kolajlardan oluşan “In the State of Ecstasy / Huşu İçinde” adlı sergisindeki işler, kurgu, performans, fotoğraf, video, dijital kolaj, akrilik ve yazılı sözü harmanlıyor.

Elçin Acun'un “Display Product / Teşhir Ürünü” adlı fotoğraf işlerinden oluşan sergisi ise; beden kavramını üç ayrı bağlamda sorguladığı, üç ayrı projeden örnekler sunuyor. Acun; modern çağda iktidar alanlarının sınırlandırdığı kadının konumunu, idealize edilen beden kavramını, standardizasyon yoluyla bireyin kimliksizleştirilme çabalarını, bazen kendi bedeni üzerinden bazen de başkalarının bedenleri üzerinden oluşturduğu imajlarla sorguluyor. Acun'un üç işinin de ortak noktası; bedene karşı geliştirdiği, yaygın olan ve kabul edilenin dışındaki estetik tavrı olarak ortaya çıkıyor.

Gallery LiNART’ın Özlem Paker’e ait “In the State of Ecstasy / Huşu İçinde” ve Elçin Acun’a ait “Display Product / Teşhir Ürünü” adlı kişisel sergileri; 15 Aralık 2011 – 9 Ocak 2012 tarihleri arasında gezilebilir.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT