İklim Değişikliği Sergisi

Tarihler: 04 Ekim 2011 Salı ~ 15 Ocak 2012 Pazar

Yer: Santral İstanbul Ana Galeri

Adres: Eski Silahtarağa Elektrik Santralı Kazım Karabekir Cad. No: 2 Eyüp 34060 İstanbul İstanbul

Telefon: 0212 311 78 22

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Eki 4, 2011 ~ Oca 15, 2012

New York`ta 237.000 kişi tarafından ziyaret edilen Amerikan Doğal Tarih Müzesi`nin 2009 yılında New York`ta açtığı İklim Değişikliği Sergisi, Türk Telekom ana sponsorluğunda 4 Ekim 2011 - 15 Ocak 2012 tarihleri arasında Santral İstanbul Ana Galeri`de açılacak...

Kutup ayısından ölü bir mercana, anime kürelerden çeşitli interaktiflere yer verilerek geçmişle günümüzü gözler önüne seren İklim Değişikliği Sergisi Türk Telekom`un ana sponsorluğunda Santralİstanbul Ana Galeri`de sanat severlerle buluşuyor.

21.yy`ın en karmaşık, önemli, bilimsel ve sosyal konusu hakkında bilgi veren İklim Değişikliği Sergisi, her yaştan ziyaretçiye hitap ederken, gelecek nesiller için de iklim değisikliğinin sonuçlarını sunuyor. Tek bir çözümün olmadığına dikkat çeken sergi, ziyaretçilere kişisel, toplumsal ve devletlerarası eylemlerin bu soruna ne kadar etkili çözümler sunabileceğini gösteriyor.

650m2`lik bir alana yayılan ve 8 bölümden oluşan İklim Değişikliği Sergisinde, 4 adet interaktif, 4 adet anime küre, 2 adet mini video gösterimi, 20 adet teşhir objesi yer alıyor. ArterTasarım tarafından Türkiye`ye getirilen ve REC Türkiye`nin uygulama destekçisi olduğu sergiye her 2 kurum tarafından geliştirilen ilave bir bölüm eklenerek, Türkiye`den örneklere de yer verilecek.

Ziyaretçiler, günümüzdeki iklim değişikliği, değişen atmosfer, buz, okyanus, kara ve yeni enerji geleceği ile ilgili detayları bu sergide bulabilecekler. Sergi temelde iklim değişikliği ve küresel ısınma konusunda farkındalık yaratmak ve birey olarak yapılan davranışların kısa ve uzun vadede doğurduğu etkiler hakkında başta çocuklar ve aileler olmak üzere kamuoyunu bilinçlendirmeyi hedefliyor.

ArterTasarım`ın Türkiye temsilciliğini yaptığı Amerikan Doğal Tarih Müzesi, Amerika`nın en önemli müzelerinden birisi olup 1869`da New York`ta kuruldu. Kendi sergi ekibinin yanısıra, dünya çapında bilimsel kurumlarla işbirliği yaparak yılda 2 yeni sergi geliştirip, izleyiciyle buluşturuyor. Bir çoğu ödüllü olan sergiler, AMNH`ten sonra dünyanın önde gelen müzeleri, bilim merkezleri ve planateryumları tarafından sergilenmektedir.

Sergi alanında oluşturulacak özel mekanlarda, serginin uygulama destekçisi olan REC Türkiye, atölye çalışmaları gerçekleştirecek.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT