İlkem Özar - Places & Traces / Yerler ve İzleri

İlkem Özar - Places & Traces / Yerler ve İzleri

Tarihler: 25 Mayıs 2016 Çarşamba ~ 14 Haziran 2016 Salı

Yer: Zanzibar Restaurant

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr May 25, 2016 ~ Haz 14, 2016

İlkem Özar, Zorlu Center'da Açılan Zanzibar Restaurant’ da Places & Traces Fotoğraf Sergisiyle Sanatseverleri Egzotik Bir Yolculuğa Çıkarıyor

İlkem Özar’ın “Places & Traces / Yerler ve İzleri” temalı ilk kişisel sergisi, 25 Mayıs-14 Haziran tarihleri arasında Zorlu Center içinde bulunan Zanzibar Restaurant’ da fotoğraf meraklılarıyla buluşacak. Sergi, İlkem Özar’ın birçoğu uluslararası yarışmalarda ödüle layık görülmüş fotoğraflarından oluşuyor.

İlkem Özar’ın ilk kişisel sergisi “Places & Traces / Yerler ve İzleri”, sergisi Zorlu Center içinde bulunan Zanzibar Restaurant’ da sanatseverlerle buluşacak. Zorlu Center’da yeni açılan mekan da sanat projelerine destek vermeyi amaçlayan Zanzibar Restaurant’ın bu kapsamda ev sahipliği yaptığı ilk sanatçı olan İlkem Özar, ın sergisinde dünyanın farklı bölgelerinde çektiği fotoğraflarla ziyaretçileri egzotik bir gezintiye çıkaracak.

Fotoğraf sanatına merakı erken yaşlarda başlayan İlkem Özar, babasının görevinden dolayı farklı ülkelerde geçen çocukluğundan itibaren yeni kültürleri öğrenmeyi, araştırmayı ve gözlemlemeyi hayatının doğal bir parçası olarak benimseyerek fotoğraf merakını beslemeye devam etmiş. Yaşadığı yerlerden, seyahatlerinden ve insanlardan ilham alarak tam 20 yıl önce fotoğraf çekmeye başlayan Özar, kurumsal iş hayatında yönetici pozisyonunda görev yapmasına rağmen, hobi olarak başlayan fotoğraf tutkusundan asla vazgeçmemiş. Profesyonel fotoğrafçılığa geçiş sürecinde kendisini geliştirmek adına çeşitli atölye çalışmalarına katılan ve ünlü fotoğraf sanatçısı Niko Guido’dan eğitim alan İlkem Özar, yurt içinde ve yurt dışında çeşitli platformlarda layık görüldüğü derecelerle kendisine yaptığı yatırımın meyvesini almış. “Places & Traces / Yerler ve İzleri” sergisinde sanatseverlerin beğenisine sunulan fotoğrafların da birçoğu uluslararası yarışmalarda ödül almış eserler.

Zanzibar Restaurant’da İlk kişisel fotoğraf sergisi “Places & Traces / Yerler ve İzleri”ni İstanbullu fotoğraf meraklılarıyla buluşturacak olmanın heyecanını yaşadığını belirten İlkem Özar, seyahat etmenin büyüsünün yıllar geçtikçe içinde büyüyerek devam ettiğini ve fotoğraf tutkusunu güçlendirdiğini dile getirdi. Özar, “Fotoğrafın, gezdiğim mekânları ve oradaki ruhu yansıtmak için en anlamlı paylaşım yolu olduğunu düşünüyorum. Kişisel yolculuklarımın bir yansıması olan fotoğraflarımı sergiler aracılığıyla diğer fotoğraf tutkunlarıyla paylaşmak, yolculukların tadını bir kat daha artırıyor” diyerek sergilerin sanatçı-izleyici arasındaki etkileşimi kuvvetlerinden değerli platformlar olduğuna vurgu yaptı.

“Places & Traces / Yerler ve İzleri” ile ilgili görüşlerini paylaşan sergi küratörü Ayşe Pınar Akalın ise, “İlkem Özar'ın, Güney Doğu Asya'da Myanmar, Laos ve Vietnam'da günlük hayatın içinde ve tapınaklarda çektiği fotoğraflarında mistik bir gizem, romantik bir masumiyet, hiç görmemiş olsak da o yerlerin dokusunu, doğasının renklerini ve yaşamını bize getiren güçlü bir tasvir var” dedi.

İlkem Özar - Places & Traces / Yerler ve İzleri

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT