Işıltılı Şey - Turan Aksoy

Tarihler: 23 Mart 2010 Salı ~ 22 Nisan 2010 Perşembe 23 Mart - 22 Nisan 2010

Yer: Pi Artworks Galeri 1 ve 2

Adres: Boğazkesen Cad. Kadirler Yokuşu Nöbetçi Sok. No:69/1 Tophane Beyoğlu İstanbul İstanbul

Telefon: 0212 293 71 03

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Mar 23, 2010 ~ Nis 22, 2010

IŞILTILI ŞEY

Turan Aksoy ‘’Işıltılı Şey’’ isimli sergisiyle 23 Mart – 22 Nisan 2010 tarihleri arasında Pi Artworks Galeri 1 ve 2’de. Turan Aksoy’un Işıltılı Şey sergisi 2008-2009 yıllarında üzerinde düşündüğü konu ve kavramları, bunların sonuçları olan çalışmaları toplu olarak görme fırsatı sunan bir sergi.

Sergi üç başlık altında toplanabilir; Kaotik ama Steril, şimdiki zaman tanımlamaları niteliğinde günümüz politikaları, sorunları ve yaşantılarına yönelmiş, 2007 de sergilediği ünitelerden sonra, sanatçının yaptığı ikinci grup üç boyutlu işlerden oluşuyor. Sermayenin küreselleşebilmesi gibi siyasi, iklim değişiklikleri nedeniyle doğa ve tüketim-tasarım kültürüyle sunulan ‘ışıltılı ve steril görüntülerin karşıtlığı üzerinden üretilmiş absurt ve yer yer gerçeküstü özellikler gösteren imgeler.
Sergiye de ismini veren Işıltılı Şey başlığı altında ise ’aşkın-lık, evcil-lik, ideal-lik, mahrem-lik, ölüm(cül-lük), mantıkl-ılık, tutuk-luk, konfor, olasılık ve arsız-lık gibi kavramlar uzerinden aşk irdeleyen, tarif etmeye calışan bir gurup resim bulunuyor.
Son olarak özlem, şiddet, aldatma gibi günlük yaşamın kaçınılmaz konuları üzerine performatik nitelikli konuşmalardan oluşan video çalışmaları bulunuyor. Turan Aksoy bu çalışmaların altında yatan düşünceleri okumayı, görsel referanslarını algılamayı kolaylaştırmak için eski işlerinden eskizlerinden oluşan bir grup çalışmasını sunuyor.

1965 yılında Erzincan doğumlu olan sanatçı Gazi Üniversitesi Resim Bölümü’nü bitirdikten sonra İngiltere Central University’de yüksek lisans ve doktorasını tamamlamıştır. İstanbul’ da yaşayan sanatçı 1997 yılından bugüne çeşitli üniversitelerde öğretim görevliliği yapmaktadır.

Pi Artworks Galeri 1 ve 2 ‘de Turan Aksoy ‘’Işıltılı Şey’’ sergisi 22 Nisan 2010 tarihine kadar devam edecek. Galeri 1 ve 2 Pazar hariç her gün 10.30 - 19.30 saatleri arasında gezilebilir.
www.piartworks.com

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT