İstanbul Konstantinopolis’ti

Tarihler: 19 Nisan 2010 Pazartesi ~ 30 Nisan 2010 Cuma 19 Nisan – 30 Nisan 2010

Yer: Hush Gallery

Adres: Caferağa Mh. Miralay Nazım Sk. 20 Moda - Kadıköy / İstanbul İstanbul

Telefon: 016 309188

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Nis 19, 2010 ~ Nis 30, 2010

Slade Yüksek Lisans Öğrencileri’nden İstanbul’a yanıt olarak bir sergi.

Fotokopinin bir biçim olarak kullanımı kurallı bir bütünlükten öte, yapılan işlere geçici doğasını kazandırıyor. Bu biçim, İstanbul’un günlük hayatının bütün yönlerinin egzotik karşılaşmasını taşıyor.

Boyutta ve yüzeyde aynı olan fotokopiler aslında farklılığın oluştuğu alanlara dikkati çekiyor: kompozisyon, derinlik, anlam, renk seçenekleri, işaretleme, ruh hali ve atmosfer.

İşler, İstanbul ziyaretimize, İstanbul’un çeşitli tarihsel dönemlerine, Doğu ve Batı arasındaki eşsiz konumuna, canlı çağdaş sanat ve kültür ortamına bir cevap niteliğinde üretildi. Başlıkta da ima edildiği gibi eski ve yeni arasındaki gerilim sanatçıların yaklaşımını yansıtıyor: Antik, romantik, yeni yeni tempolu ve hızla değişen bir şehirle bağ kurabilmek için yeni bir araç kullanmak. Hayret verici ışık ve renkler, melankoli ve atmosfer, kültürel karmaşa ve mimari bu sergiyi yapmamızda İstanbul’un bize esin kaynağı olan yönleriydi.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT