İstanbul Kültür Üniversitesi Çağdaş Sanat Atölyesi Ferhat Özgür’ün Eserlerini Ağırlıyor

Tarihler: 14 Aralık 2010 Salı ~ 14 Ocak 2011 Cuma

Yer: İstanbul Kültür Üniversitesi Ataköy Yerleşkesi

Adres: İKÜ - Ataköy Yerleşkesi Bakırköy 34156 İstanbul İstanbul

Telefon: 0212 498 41 41

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Ara 14, 2010 ~ Oca 14, 2011

İstanbul Kültür Üniversitesi İletişim Tasarımı Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ferhat Özgür’ün eserleri İKÜ Çağdaş Sanat Atölyesi sanatseverlerle buluşacak. Ferhat Özgür’ün farklı dönemlerde gerçekleştirdiği videoları ve erken dönemden seçilmiş eserlerinden oluşan sergi, 14 Ocak 2011’e kadar ziyaretçilerini ağırlayacak.

Ferhat Özgür, 1990`lı yılların ortalarında gerçekleştirdiği `Toprak` adlı sergisinde büyük boyutlu tuvallerde, kımıldayan, kendini sürekli yenileyen, besleyip büyüten `Toprak` temasını görselleştiriyor. Kağıt, boya, bezler üzerine preslenmiş modüller, aydınger çıktıları gibi farklı teknikleri içeren eserler, Özgür`ün resimsel serüveninin başlangıç aşamalarına ilişkin önemli ip uçları sunuyor. Sergide sanatçının seçilmiş 6 videosu, tek bir ekrandan peş peşe gösteriliyor. Ağırlıklı olarak kültürel gelenekler, kentleşme, modernleşme ve birey ilişkisi ile küresel ekonominin üretim koşullarına odaklanan videolar, Ferhat Özgür`ün farklı sanatsal ifadeler arasındaki yolculuğuna tanıklık etmek için enerjik bir ortam sunuyor.

2000`li yıllardan itibaren resmin yanı sıra, fotoğraf, video, yerleştirme gibi farklı disiplinlere de yönelen sanatçı, yurt içi ve yurt dışında pek çok grup sergisine katılmaya başladı. Aralarında 10. İstanbul Bienali, 6. Berlin Bienali, 1.Tiran Bienali, 8. Kahire Bienali olmak üzere yurt dışında bir çok uluslararası sergiye davet edildi. Yapıtları, Amerika, İsviçre, Lüksemburg, Fransa, Almanya, İtalya, Bulgaristan, Norveç, Ukrayna, Arnavutluk gibi kentlerde düzenlenen önemli grup sergilerinde gösterildi. Sanatçı halen İstanbul Kültür Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi İletişim Tasarımı Bölüm Başkanı’dır.

İstanbul Kültür Üniversitesi Çağdaş Sanat Atölyesi Ferhat Özgür’ün Eserlerini Ağırlıyor

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT