İstanbul-u-yorum 2009

Tarihler: 16 Mart 2009 Pazartesi ~ 10 Nisan 2009 Cuma

Yer: MSGSÜ

Adres: MSGSÜ Meclis-i Mebusan Cad. Fındıklı. Osman Hamdi Bey ve Mimar Sinan Salonlarında, FINDIKLI İstanbul

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Mar 16, 2009 ~ Nis 10, 2009
"İSTANBUL-U-YORUM 2009"
İDGSA 80`LİLER III. KARMA SERGİSİ
16 MART- 10 NİSAN 2009

MSGSÜ Meclis-i Mebusan Cad. Fındıklı. Osman Hamdi Bey ve Mimar Sinan Salonlarında

Osmanlı arşivlerinde Sanayi-i Nefise-i Şahane`den, Mekteb-i Ali’ ye- Güzel Sanatlar Akademisine- İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi derken üniversite olma sürecinde Mimar Sinan Üniversitesi Şu sıralarda da Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi adı altında birbuçuk asırlık ömründe ülkemizde sanat hareketlerinin öncüsü olmuş bu şahikanın mezunlarıyız.

Geçmişte olduğu gibi bugün de, hatta yarın da, sanatın her dalında çağdaş ve öncü, nitelikli eğitim anlayışını sürdürerek üstünlük ve kalitesini isim değiştirmenin yanısıra kalıcı değişim ve gelişimle katlayan bir kurumun mezunları olarak kendimizi ayrıcalıklı hissetmekteyiz. Bunun haklı gururu içinde okulumuzun tüm ülkede hatta dünyada ışıldamasının rehberliğinde yola koyulduk.

İDGSA 80`liler 1980`li yıllarda Akademide olanlar başka bir bakış ile 86 yıllık genç Cumhuriyetimizde 126 yıllık bir sanat kurumunun 10 yılına hakim mezunlarıyız. 780 kişilik, kendiliğinden birleşen, buluşan, sanatın farklı dallarından mezun sanatçılar topluluğuyuz.

Böylesine köklü bir kurumun mezunları olarak aldığımız sanat eğitimlerinin içinde veya dışında eserler üreterek yine yuvada 30 yıl önceki ruh ve geleneği bulmak umudu ile okulumuzda her yıl yaptığımız sergilerin üçüncüsünü gerçekleştiriyoruz.

Akademinin sanat çalışmaları, uzun yıllar Türkiye`nin nabzını tutuğu sanat hareketlerinin adeta başkenti yaptığı İstanbul`u sarmıştır. Biz 80’li yıllar mezunları da, "2010 Kültür başkenti İstanbul" hedefine bu yıl da ikinci defa sanat yorumlarımız ile ulaşmayı planlıyoruz."istanbul-u-yorum 2009" adlı sergi 16 Mart- 10Nisan tarihleri arasında MSGSÜ Osman Hamdi Bey ve Mimar Sinan Salonlarında izlenebilecek.

Geçen yıl “İstanbul’un yalnızca 2010 yılının kültür başkenti olarak değil, gerçek anlamda tüm zamanların kültür başkenti olduğunu söylemiştik.” Bu söylem ışığında bu yıl da “baykuş”ların 4 medeniyetin beşiği şehirlerini ele alışlarına tanık olacaksınız.

Sanat eserleri sanatçılar arasında adeta okunacak mektuplar şeklindedir. Bizlerinde birbirimize ve tüm dünyaya İstanbul`umuz hakkında anlatacağımız çok sözümüz var. Sizleri de bu açık mektupları birlikte okumaya birlikte çözümlemeye çağırıyoruz.
Daha geniş bilgi için:www.idgsa80.org

İstanbul-u-yorum 2009

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT