İzole Bedenler

Tarihler: 15 Eylül 2009 Salı ~ 03 Ekim 2009 Cumartesi

Yer: Akademililer Sanat Merkezi

Adres: Balo Sokak No:37 Beyoğlu/İstanbul İstanbul

Telefon: 0212 245 02 29 - www.akademililer.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Eyl 15, 2009 ~ Eki 3, 2009
İzole Bedenler
Akademililer Sanat Merkezi

15 Eylül – 3 Ekim 2009

Yaşamın başlangıç anından günümüze kadar beden, herzaman insanın dolayısıyla da sanatın ilgi odağı olmuştur. Tarih boyunca beden; yazının, görselliğin, dansın, müziğin, gösterinin en önemli anlatım araçlarından biri olarak ortaya çıkmıştır. Özgürlük ve tutsaklık beden üzerinden kodlanmıştır.

Günümüz insanının yaşam biçimine baktığımızda hernekadar bedenin kişinin kendisine ait olduğunu düşünerek aslında insanların özgür olmadıklarını dolayısıyla da taşıdıkları bedenlerin kendilerine ait olmadığını görürüz. Çünkü özgür düşünce ve eylemin dışında kalan; sistem ya da herhangi bir güç tarafından kontrol edilen insanın bedeni kendisinden izole edilmiştir. O artık başka bir yere aittir.Katılan sanatçılar : Ali Dolanbay/Berlin, Arman Tadevosyan/Erivan, Bethany Murray/Londra, Cengiz Uğur/İstanbul, Didem Ünlü/İstanbul, Doğan Akbulut/Malatya, Elçin Acun/İstanbul, Evren Sungur/İstanbul, Gizem Enuysal/İstanbul, Cavit Mukaddes/İstanbul, Lütfi Özden/Ankara, Nazan Azeri/İstanbul, Shalva Khalhanashvili/Paris, Sinem Kaya/İstanbul, Şuayip Yücel/İstanbul, Yiğit Can Özyer/İstanbul
Küratör : Denizhan Özer
Asistan Küratör : Elisabeth Del Prete
Proje Asistanı : Hazal Gençay

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT